Лудогорец победи румънския Ботошани в последната си контрола в Австрия. Българският шампион постигна успех с резултат 2:1.

Самата среща не предложи много интересни моменти, а разградчани бяха далеч по-активният отбор на терена.

Първата по-опасна ситуация беше в 16-ата минута, когато Якуб Швиерчок отправи удар по земя, който обаче не беше достатъчно силен и вратарят на Ботошани изби топката, тя попадна в краката на Рибейро, който веднага върна към поляка, но вторият му удар бе блокиран от защитник.

В 26-ата минута Джоди Лукоки се озова на добра позиция в наказателното поле, но вместо да подаде на Рибейро той пробва удар към вратата, който беше блокиран от Едуард Пап.

Снимка 431207

Източник: ludogorets.com

В 33-ата минута Георги Терзиев пропусна да открие резултата, след като Джоди Лукоки центрира от корнер, а той насочи хубаво топката с глава, но Едуард Пап отново спаси.

Лудогорец поведе една минута преди края на редовното време. Давид Рибейро пусна хубаво подаване към Швиерчок, който се справи с бранителите около него и вкара първия гол в мача.

Лудогорец - Ботошани 2:1

Последна проверка за тима на Стойчо Стоев в Австрия

В 62-ата минута Ботошани стигна до изравнително попадение. Джордже Мирон бе точен, след като румънците получиха правото да изпълнят корнер, а отбраната на Лудогорец не се справи и остави футболиста на Ботошани очи в очи с Пламен Илиев. Мирон бе заменен след почивката, но след като негов съотборник се контузи, отново се върна в игра.

Само две минути, след като румънците възстановиха равенството, Якуб Швиерчок отново даде преднина на разградчани с удар от воле.

В 80-ата минута Флореску стреля отдалеч, но Пламен Илиев внимаваше и улови. Две минути след това Светослав Ковачев също пробва късмета си с удар отдалеч, но топката мина над вратата на румънския тим.

Така активът на Лудогорец от контролните срещи е четири победи от пет мача. Разградчани победиха Надежда (Доброславци), Триглав, Карабах и Ботошани. Загубата дойде от Шахтьор (Донецк).