Лудогорец постигна втора победа в контролите по време на подготвителния си лагер в Турция. "Орлите" сразиха с 4:3 руския Ахмат (Грозни). Възпитаниците на Антони Здравков изиграха силно първо полувреме, в което реализираха и четирите си попадения. Точни бяха Абел Анисе (11), Натанаел (21), Доминик Янков (31) и Димо Бакалов (41). За "вълците" се разписаха Беким Балай (16) и на два пъти Бернард Бериша (59-дузпа, 89).

В събота Лудогорец излиза срещу Цървена звезда в последната си проверка в Белек.

Лудогорец - Ахмат (Грозни) 4:3

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Лудогорец - Ахмат 4:3, комичен гол на руския тим

Двубоят започва в 16:30 часа

Разградчани започнаха по-добре срещата и рядко позволяваха на Ахмат да излезе от своята половина. Това даде ефект в 11-ата минута, когато Абел Анисе вкара фамозен гол след удар от воле във въздуха след центриране от корнер.

Шест минути по-късно "вълците" изравниха с първата си по-опасна атака. Беким Балай овладя топката в наказателното поле след центриране отдясно. Първият удар на албанеца бе блокиран, но при добавката успя да промуши топката между краката на Броун за 1:1.

Снимка 404056

Източник: ПФК Лудогорец

В 21-ата минута Лудогорец отново излезе напред в резултата. Натанаел изпълни перфектно пряк свободен удар пред наказателното поле и с удар до гредата не остави шансове на Городов.

След половин час игра гол на Заурбек Плиев бе отменен заради засада. Минута по-късно Доминик Янков се възползва от неразбирателство между двама играчи на руснаците, пое топката, финтира вратаря на Ахмат и с удар от малък ъгъл вкара за 3:1.

Снимка 404052

В 41-ата минута "орлите" забиха четвърти гол във вратата на своя съперник. Лукоки проби отляво и подаде на оставения непокрит Рибейро в наказателното поле. Бразилецът опита удар, който Городов изби, но при добавката Димо Бакалов се разписа за 4:1.

На полувремето Антони Здравков пусна в игра Серкан Юсеин и Яцек Горалски за сметка на Анисе и Светослав Дяков.

През втората част темпото на игра спадна. В 56-ата минута Ишмаел прати топката покрай вратата от пряк свободен удар. Три минути по-късно руснаците стигнаха до гол. Броун фаулира Бернард Бериша в наказателното поле, а потърпевшият превърна наказателния удар в попадение.

Снимка 404055

В 64-ата минута Джоди Лукоки пропусна от добра позиция, пращайки топката над вратата. В 72-ата минута Броун блесна с добра намеса при опасен шут на Бериша.

Крайното 4:3 оформи Бериша. Косоварят получи отдясно в 89-ата минута, преодоля Саша, но се подхлъзна. Броун опита да изчисти кълбото, но изрита силно топката в тялото на Бериша и тя попадна във вратата му.