Турнир: Шампионска лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 7878

КРАЙ НА МАЧА!

80′

Жълт картон за Ахмедходжич

77′

Шанс! Чибота центрира от фаул, Десподов бе на метри от голлинията, но не успя да засече и осигури поне продължение в мача.

74′

Вандерсон бе заменен от Чибота.

72′

Бирманчевич излезе на добра позиция и стреля, но Кахлина бе на мястото си и внимаваше

68′

Опит на Чолак от много малък ъгъл. Твърде неточно.

60′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Сотириу е точен! Нападателят не остави шанс на дебютиращия за Малмьо страж.

Снимка 544284

58′

Дузпа за Лудогорец! Чолак игра с ръка в наказателното поле след корнер на разградчани. Съдията бързо прегледа ситуацията и реши - единадесетметров наказателен удар.

55′

Сотириу засече с глава след корнер, но топката излезе в аут.

53′

Лудогорец претендират за дузпа за игра с ръка на Чолак, но реферът е категричен, че няма такава.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

Сисиньо замени Икоко

45′

Сантана замени Баджи.

45+7′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+3′

Какъв шанс за Лудогорец! Вандерсон си пое топката и напредна, навлезе в наказателното поле и стреля между двама бранители, но е отсъдена и засада на българския национал.

45′

Седем минути добавено време на първата част.

42′

ГОЛ ЗА МАЛМЬО! Бирманчевич изпълни от фаул от около 22 метра, топката рикошира в стената и влезе неспасяемо във вратата на Кахлина! Задачата на "орлите" за класиране в групите на Шампионска лига става по-сложна.

Снимка 544286

38′

Вратарят на Малмьо  Йохан Далин не успява да продължи заради травма, на негово място влиза Исмаел Диавара. Това е дебют с екипа на тима за влизащия страж.

36′

Жълт картон за Баджи, който се опита да си изпроси дузпа след съприкосновение с играч на гостите.

34′

Десподов центрира от корнер, Сотириу засече с глава от трудна позиция, топката прелетя встрани от вратата.

Снимка 544285

31′

Каули не успява да продължи и е заменен от Доминик Янков.

26′

Каули изпитва проблеми след сблъсък с Бонке Иносент. Бразилецът накуцва и не е сигурно дали ще успее да продължи мача.

15′

Отмемен ГОЛ ЗА МАЛМЬО!  Кристиянсен намери много добре Сьорен Рикс, който овладя, Икоко не успя да се намеси добре, играчът на шведите навлезе навътре и със страхотен удар в горния ляв ъгъл направи 1:1. След намесата на ВАР стана ясно, че е имало засада!

10′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десподов изпълни корнер за Лудогорец, Недялков засече, но не успя първоначално да играе добре с нея, защитникът си нагласи и не сгреши с десния крак. След съмнения за игра с ръка на Недялков, ВАР потвърди попадението! Силно начало за "орлите", на които им е нужен само още един гол за да заличат пасива си от първия мач!

Снимка 544281

5′

Топката достигна до Чолак, който стреля от близка дистанция, но Кахлина спаси.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

64. Доминик Янков

Лудогорец посреща Малмьо в мач-реванш от плейфите на Шампионска лига тази вечер в 22:00 часа на "Хювефарма Арена". Българският шампион загуби първия мач в Швеция с 0:2 и сега ще има много трудна задача.

За да стигне до този решителен момент "орлите" първо елиминираха Шахтьор (Солигорск) след 1:0 и 1:0, след това се справиха във втория кръг със словенския Мура (0:0 и 3:1), а в третия кръг взеха скалпа и на гръцкия гранд Олимпиакос (1:1, 2:2 и победа с дузпи). Очакваше се тимът да продължи с добрите си изяви и срещу Малмьо, но истината е, че гостуването в Швеция бе най-слабият мач на "зелените" в турнира до момента.

Треньорът на Малмьо: Това няма да е мач, който е на принципа всичко или нищо

На една крачка от небето, споделя Йон Дал Томасон

Сега те са притиснати до стената. Възпитаниците на Валдас Дамбраускас имат много трудна задача, а за да я решат, ще трябва да покажат коренно различно лице от това в първия двубой.

Добрата новина за българския шампион е, че тази вечер ще може да разчита отново на крилото Кирил Десподов. Той не взе участие в първия мач заради натрупани картони и липсата му се усети. В Разград възлагат големи надежди, че именно той ще бъде човекът, който ще поведе отбора към победата.

Вижте тук кой е фаворитът в мача.

Интересен факт е, че Малмьо само веднъж в историята си е отпадал в евротурнирите след като е спечелил първия мач на свой терен с 2:0. Това се случва през сезон 1984/85 в турнира за КНК, когато шведите губят реванша от Динамо (Дрезден) с 1:4. В останалите четири случая, в които водят с 2:0 след първия мач, скандинавците винаги успяват да продължат напред.

Треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас едва ли ще направи драстични промени в единайсеторката си. Очаква се той да стартира с Кахлина под рамката и в защита Икоко, Пастун, Вердон и Недялков. Баджи и Гонсалвеш ще са двойката опорни халфове, а Каули ще действа като плеймейкър. Десподов и Текпетей ще започнат на крилата, а в атака отново ще действа Сотириу.

Валдас Дамбраускас: Промените в състава няма да ги казвам, защото аз самият не ги знам

Знаем, че трябва да изкачим стръмна планина, споделя специалистът

Гостите пък имат доста проблеми с контузени играчи, като цели четирима са в лазарета. Така Йон Дал Томасон вероятно ще пусне на терена Далин на вратата и триото в отбрана Нилсен, Ахмедходжич и Брорсон. Рикс и Левицки ще са халф-бекове, а Ракип и Бергет ще действат като опорни полузащитници. Кристиансенс ще има функциите на плеймейкър, а Чолак и Бирманчевич ще си партнират в атака.