62′

ГОООООООООЛ!!!

1:1!

Янков изравнява резултата!

Оставен непокрит в наказателното поле, за него не беше сложно да преодолее вратарят.

Шампионите се връщат в срещата!

Асистенцията е на сметката на Недялков.

59′

Жълт картон за Сантана.

56′

Чибота е заменен от Ману.

52′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Карагарен!

Центриране на Салинас доведе до разбъркване в полето на домакините.

Добавката на Карагарен бе безмилостна и нямаше шанс за реакция на Стоянов.

Предимство за гостите.

47′

Марин сменя Жоржиньо.

46′

Стоянов сменя Ренан.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи емоции на феновете по трибуните, като може да се каже, че и двата отбора се постараха да покажат какво умеят, но без да рискуват прекомерно.

Първоначално инициативата бе в полза на гостите. Те организираха няколко бързи атаки по флангове, които очевидно притесниха отбраната на шампионите.

Наложи се Ренан на четири пъти да се намесва решително, като в един от случаите той явно не падна добре, като нарани десния си крак.

До края на полувремето Ренан просто не бе на себе си и допусна редица неточности, като накуцваше и дори в един момент остави изпълнението на началните удари на Козмин Моци.

В една от ситуациите стражът не успя да отиграе топката при първото си докосване и я предостави на съперниковите нападатели. Само късметът покри тима от нещо по-опасно.

Салинас пък пропиля чудесна възможност за Локомотив, като останал сам срещу вратаря не успя да го преодолее.

Лудогорец регистрира само една по-сериозна акция в полето на гостите си, но завършващият удар на Чибота не беше точен.

Центриранията на Сисиньо по десния фланг пък не водеха до очаквания резултат, като защитниците се справяха със задачите си и не позволяваха неприятни изненади за своя вратар.

Аралица пък на два пъти влезе в пререкания с главния съдия и въпреки че беше предупреден да сдържа емоциите си, в крайна сметка се наложи да му бъде показан жълт картон.

Така или иначе до почивката голове не бяха реализирани.

45′

Почивка.

42′

Ново неубедително отиграване на Ренан.

Почти е сигурно, че ще бъде заменен на почивката.

Дори не изпълнява началните удари.

38′

Ренан пада на тревата.

Иска нова медицинска помощ.

Не е ясно дали няма да бъде заменен.

35′

Илич излиза очи в очи с Ренан.

Стреля!

Вратарят спасява.

Остава обаче да лежи на земята...

Вероятно става дума за контузия.

34′

Жълт картон за Аралица.

След провокация към главния съдия.

33′

Неофициално предупреждение към Аралица.

За нарушение срещу Дос Сантос.

31′

Жълт картон за Масоеро.

27′

Засада на Аралица.

23′

Пробив на Илиев по дясното крило.

Центрирането му е избито от Моци.

След рикошет в Григоре обаче кълбото се връща в притежание на гостите.

20′

Лудогорец изравни играта и на свой ред ще опита да създаде напрежение в полето на съперника.

Центриране на Сисиньо остава без адресат.

15′

Без нови атаки към двете врати.

Известно затишие на терена в Разград.

10′

Първа атака в полза на домакините.

Центриране на Янков се отбива в Алмейда.

Претенции на разградчани за игра с ръка.

Такава не е отсъдена.

9′

Нов корнер за Локомотив.

Този път акцията на пловдивчани не води до напрежение пред Дос Сантос.

8′

Илиев центрира.

Топката се отбива в крака на Григоре и се насочва застрашително към вратата.

Ренан я избива в последния възможен момент.

7′

Домакините са напуснали само веднъж половината си за по-продължителен период от време.

Началото определено е на сметката на Локо.

5′

Ренан с веща намеса при поредната ситуация пред вратата му.

След това грешка на Баджи, топката попада у Салинас, който стреля встрани от целта.

Малшанс за "черно-белите".

4′

Опит за налагане на натиск от страна на пловдивчани.

Атакуват предимно по дясното крило "смърфовете".

За момента пробивите им не се увенчават с успех.

1′

24 Оливие Вердон 10 Парвиз Умарбаев

Лудогорец ще се опита да си отмъсти на Локомотив (Пловдив) за загубата за Суперкупата на България. Първият мач за сезона също беше игран в Разград и тогава "смърфовете" излязоха победители и грабнаха ценния трофей.

Сега те се срещат в битка от шампионата на страната.

И двата тима стартираха настоящия сезон със загуба, но след това постигнаха по три победи и засега не дават възможност на лидера ЦСКА да се откъсне.

Новият манталитет в Лудогорец

Шампионите се изправят срещу "стария" Локомотив (Пловдив)

Лудогорец е на една победа от групите на Лига Европа и извади голям късмет, че ще почива в следващия кръг. Това дава възможност на момчетата на Павел Върба да съсредоточат усилията си в родния шампионат, където през септември имат тежка програма.

Следващата седмица те ще гостуват в София на ЦСКА - другият голям претендент за титлата.

Лудогорец иска 6 млн. лева от Специя за Чибота?

Раздвижване по евентуална сделка може да има през следващата седмица

"Орлите" имат положителен баланс срещу "смърфовете" - 15 победи, 5 равенства и 5 загуби. Но петте успеха на Локомотив показват, че пловдивчани не рядко изненадват деветкратните шампиони.

Върба: Целта ми е Лудогорец да бъде в групите на Лига Европа

"За момента се съсредоточаваме върху вътрешните мачове"

Павел Върба не може да използва контузените Георги Терзиев, Пламен Илиев, Светослав Дяков и Вандерсон.

За гостите големият отсъстващ ще бъде контузеният Давид Малембана.

Вердон: С Кафу се срещнахме в Бордо, той ми каза много хубави неща за Лудогорец