Лудогорец завърши наравно срещу украинския гранд Шахтьор (Донецк) във втората си контрола на турска земя.

В престижната проверка на българския шампион "зелените" имаха възможността да изпробват няколко различни игрови постройки и тактически подходи.

В крайна сметка срещата приключи при резултат 2:2.

Снимка 515234

Източник: Официален сайт на Лудогорец

Разградчани губеха с 0:2, но само в рамките на няколко игрови минути стигнаха до изравняване на резултата.

"Орлите" започнаха подготовката си победоносно, с успех над Бачка Топола с 2:1, който се явяваше и неофициален дебют за новия треньор на тима - Валдас Дамбраускас.

Снимка 515227

Това бе втора проверка и за Шахтьор, който преди няколко дни записа равенство 1:1 с Лех (Познан).

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Шахтьор (Донецк) 2:2, красив гол на Каули!

"Зелените" започнаха подготовката си победоносно

Първото полувреме не предложи много динамика и положения пред двете врати. Темпото на игра беше спокойно, като никой от двата тима не държеше на всяка цена да стигне първи до реализиране на попадение.

Това направиха украинските футболисти, като след едва 5 минути игра Соломон стреля силно към българската врата, топката се отби в тялото на Са, заблуди Илиев и влетя в мрежата му.

Съперникът на разградчани продължи с натиска си, като опита няколко атаки по двете крила. Защитниците на "зелените" обаче се справиха на ниво и не допуснаха да бъдат изненадани за втори път.

Постепенно "орлите" на свой ред изпробваха различен подход за достигане до вратата на опонента си. Основно чрез Десподов и Текпетей, те притиснаха бранителите на Шахтьор и получиха две отлични възможности за изравняване.

Снимка 515229

Първо Икоко изненадващо изскочи зад последния в отбраната на съперника и стреля, но ударът му не се получи и топката премина покрай вратата.

В самия край на полувремето първо Десподов, а след това и Текпетей не успяха да се разпишат. Пропускът на втория бе от чиста позиция, след като бе изведен от българския национал сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

Снимка 515233

Така или иначе промяна в резултата преди паузата нямаше.

В 55-ата минута украинският гранд удвои преднината си, като Коноплянка навлезе необезпокояван в наказателното поле, Григоре не го пресрещна и той прати кълбото покрай появилия се на терена Ренан за 0:2.

Отговорът на "зелените" беше незабавен. Икоко беше изведен добре в пеналта на опонента, надбяга бранителя до себе си, а след това прати технично топката във вратата за 1:2.

Само две минути по-късно равенството беше възстановено.

Този път, подобно на ситуацията от преди това, Каули бе главното действащо лице за "орлите". Отново с извеждащо подаване и с преодоляване на включващите се защитници, Лудогорец стигна до второ попадение, след красиво изпълнение на Оливейра.

До края на срещата нова промяна в резултата не последва, въпреки двете възможности, които Десподов получи, за да се разпише.

Така Лудогорец записа престижно реми срещу обичайния си реномиран опонент по време на своята подготовка.