Хладнокръвна намеса на вратаря на Лудогорец!

85′

Още промени и за Лудогорец.

Икоко е сред напускащите терена.

Дяков пък се включи добре в играта на "зелените", след като вече в няколко случая създаде предпоставки за добри български атаки.

80′

Ренан контролира събитията в наказателното си поле.

Не спира да напътства бранителите пред себе си.

Атаките на Шахтьор вече са доста по-рядко явление, в тази фаза от двубоя.

75′

Нова порция промени в отбора на Шахтьор.

На този етап съставът на украинците е почти изцяло подменен.

72′

ШАНС ЗА ДЕСПОДОВ!

Вратарят спасява изстрела му с една ръка.

И третият страж на тима се отличава с умели намеси тази вечер.

70′

Жълт картон за Соломон.

65′

Чибота сменя Текпетей.

63′

Трубин става третият вратар на украинците, включващ се в мача.

Той заменя появилия се през първата част свой съотборник.

60′

ГООООООООООООЛ!!!

2:2!

Каули вкарва топката в мрежата!

Страхотно включване на състезателя на "зелените", проби през центъра отбраната на опонентите и с технично отиграване не даде шансове за реакция на вратаря!

58′

ГОООООООООООООООЛ!!!

1:2!

Икоко се разписва за шампионите!

Изведен сам по лявото крило, футболистът на разградчани преодоля бранителя пред себе си, а след това стреля точно, връщайки състава си в срещата.

55′

ГООООООЛ!

0:2!

Предимството на украинския състав е удвоено.

Григоре не се справя добре в защита и второто попадение в българската врата е факт!

Коноплянка се разписва с добър диагонален удар!

53′

Фернандо е изведен в отлична голова позиция.

Отправя изстрел, но Ренан преценява правилно, че няма нужда да се намесва, тъй като кълбото не намира очертанията на целта.

50′

Мораеш сменя Дентиньо.

48′

Сисиньо се появява на мястото на Недялков.

47′

Ренан сменя Илиев.

46′

Григоре сменя Са.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не предложи много динамика и положения пред двете врати. Темпото на игра беше спокойно, като никой от двата тима не държеше на всяка цена да стигне първи до реализиране на попадение.

Това направиха украинските футболисти, като след едва 5 минути игра Соломон стреля силно към българската врата, топката се отби в тялото на Са, заблуди Илиев и влетя в мрежата му.

Съперникът на разградчани продължи с натиска си, като опита няколко атаки по двете крила. Защитниците на "зелените" обаче се справиха на ниво и не допуснаха да бъдат изненадани за втори път.

Постепенно "орлите" на свой ред изпробваха различен подход за достигане до вратата на опонента си. Основно чрез Десподов и Текпетей, те притиснаха бранителите на Шахтьор и получиха две отлични възможности за изравняване.

Първо Икоко изненадващо изскочи зад последния в отбраната на съперника и стреля, но ударът му не се получи и топката премина покрай вратата.

В самия край на полувремето първо Десподов, а след това и Текпетей не успяха да се разпишат. Пропускът на втория бе от чиста позиция, след като бе изведен от българския национал сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

Така или иначе промяна в резултата преди паузата нямаше.

45′

Почивка.

44′

Скоростна атака за Лудогорец.

Десподов достига до възможност за отправяне на изстрел.

Не успява да изравни резултата.

43′

Засада на Кешеру.

39′

ПРОПУСК на Текпетей!

Десподов праща топката към съотборника си, извеждайки го на празна врата.

Футболистът на разградчани стреля в тялото на вратаря.

35′

Засада на Икоко.

30′

Пятов е заменен от Гриценко.

24′

Играта се накъса с няколко нарушения в средата на терена.

Темпото не е високо, което е по-скоро разбираемо, с оглед приятелския характер на срещата.

21′

Засада на Дентиньо.

15′

Десподов комбинира с Каули.

Той продължава топката към Недялков.

Текпетей стреля!

Не намира очертанията на целта.

13′

10′

Каули се опитва да изведе Десподов!

Играчът на разградчани остана на сантиметри от кълбото.

Малшанс за "зелените".

8′

Териториален превес за футболистите на Шахтьор.

Опитват се да притиснат съперника си в половината му.

5′

ГООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Шахтьор повежда в резултата!

Рикошет заблуди Пламен Илиев и топката влиза във вратата му!

Соломон бележи за украинците!

Топката се отби в тялото на Са.

1′

10. ЖУНИОР МОРАЕШ

Лудогорец се изправя срещу Шахтьор (Донецк) в 16:00 часа. Това ще бъде втората контрола на тима на турска земя.

В престижната проверка на българския шампион "зелените" ще имат възможността да изпробват няколко различни игрови постройки и тактически подходи.

Нано Меса все по-близо до трансфер в Лудогорец

Под наем

"Орлите" започнаха подготовката си победоносно, с успех над Бачка Топола с 2:1, който се явяваше и неофициален дебют за новия треньор на тима - Валдас Дамбраускас.

Това ще бъде втора проверка и за Шахтьор, който преди няколко дни записа равенство 1:1 с Лех (Познан).

Върба поема Спарта (Прага), ще тренира Мартин Минчев

Фаворит е за чешкия гранд

Валдас Дамбраускас желае да привлече в Лудогорец звездата на бившия си отбор Горица - Кристиан Ловрич, стана ясно по-рано днес. Литовецът познава отлично качествата на нападателя, който през есента вкара 11 гола в 15 мача.

Проблем пред евентуален трансфер може да бъде сериозната конкуренция за подписа на Ловрич. Освен Лудогорец, на опашката чакат още елитния италиански Болоня, както и клуб от ОАЕ.

Доминик Янков: Не се замислих и за секунда дали да избера България пред Канада