Лудогорец разби Астана с 5:1 у дома в реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа и с общ резултат 6:3 си осигури плейоф за влизане в групите на втория по сила турнир на Стария континент.

"Орлите" излязоха напред в резултата в 25-та минута, но само 4 по-късно гостите възстановиха равенството. Казахстанският тим беше пометен в началото на второто полувреме, когато само за 20 минути Лудогорец отбеляза 4 попадения и си осигури плейоф за Лига Европа срещу тима на Аякс.

Лудогорец - Астана 5:1 (Развой на срещата по минути)

Разградчани вече водят в общия резултат

В 6-ата минута на двубоя Кирил Десподов центрира опасно в наказателното поле на Астана, създаде се суматоха пред вратата на гостите, а Текпетей опита удар с десния крак, но топката премина на около 2 метра от дясната греда.

Домакините пропуснаха златна възможност в 13-та минута на мача, когато Якуб Пьотровски изведе капитана на "орлите" сам срещу вратаря. Десподов не се поколеба и стреля веднага, но стражът на Астана изби в корнер. Ъгловият удар също не беше безопасен, ала гостите оцеляха и в този момент.

Снимка 630309

Източник: startphoto.bg

Домакините откриха резултата в 25-а минута на мача. Текпетей получи топката пред наказателното поле, финтира бранител на Астана и с удар с левия крак не остави шансове на гостуващия вратар.

Радостта на разградчани беше за кратко. Само 4 минути по-късно Астана възстанови равенството. Дембо Дарбо се възползва от центриране отляво и с глава матира Симон Слуга.

Снимка 630300

Точно 62 секунди след подновяването на играта домакините отново излязоха напред в резултата. Якуб Пьотровски стреля от дистанция и след рикошет в защитник на Астана, топката стана неспасяема за 2:1.

Снимка 630319

В 50-а минута на мача разградчани шокираха своя гост с нов гол. Бърнард Текпетей проби по лявото крило и с мощен шут прониза вратата на Астана за трети път.

Осем минути след това Астана допусна 4-ти гол във вратата си. Десподов центрира от корнер, Сонко стреля с глава в гредата, а Пьотровски направи успешна добавка и "орлите" дръпнаха с 4:1.

Снимка 630318

В средата първото полувреме домакините отбелязаха и петото си попадение в мача. Руан изведе Кирил Десподов зад гърба на защитата, а българският капитан се възползва от бързината си, напредна с топката и технично с левия крак я прати в мрежата на казахстанския страж за 5:1.

Бившият отбор на Станимир Стоилов завърши двубоя с човек по-малко, след като сръбският защитник Душан Йованович получи втори жълт картон.

Това окончателно сломи съпротивата на казахстанския отбор и те си тръгнаха с наведени глави, а разградчани вече очакват сблъсъците с нидерланския гранд Аякс.

Лудогорец - Астана 5:1

1:0 Бърнард Текпетей 25'

1:1 Дембо Дарбо 29'

2:1 Якуб Пьотровски 47'

3:1 Бърнард Текпетей 50'

4:1 Якуб Пьотровски 56'

5:1 Кирил Десподов 68'