Турнир: Лига Европа Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:

Лудогорец - Астана 5:1 в мач-реванш от Лига Европа

Лудогорец размаза Астана и си осигури сблъсък с Аякс на прага на групите на Лига Европа

"Орлите" продължават напред с общ резултат 6:3

87′

Мачът се доиграва. Лудогорец със сигурност продължава напред и ще се изправи срещу Аякс на прага на групите на Лига Европа.

77′

Кошмарът за гостите продължи и в 77-ата минута те останаха с човек по-малко, след като десният бек Душан Йованович получи втори жълт картон.

74′
Снимка 630300

Източник: startphoto.bg

67′

ГОЛ! ДЕСПОДОВ! 5:1!! В средата първото полувреме домакините отбелязаха и петото си попадение в мача. Руан изведе Кирил Десподов зад гърба на защитата, а българският капитан се възползва от бързината си, напредна с топката и технично с левия крак я прати в мрежата на казахстанския страж.

58′

ГОЛ! 4:1!! В 58-ата минута Астана допусна 4-ти гол във вратата си. Десподов центрира от корнер, Сонко стреля с глава в гредата, а Пьотровски направи успешна добавка и "орлите" вече са почти сигурни за следващия кръг в ЛЕ, където ще ги очаква европейският гранд Аякс.

50′

ГОЛ! 3:1! ТЕКПЕТЕЙ! В 50-а минута на мача разградчани шокираха своя гост с нов гол. Бърнард Текпетей проби по лявото крило и с мощен шут прониза вратата на Астана за трети път!

46′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 2:1! Точно 62 секунди след подновяването на играта домакините отново излязоха напред в резултата. Якуб Пьотровски стреля от дистанция и след рикошет в защитник на Астана, топката стана неспасяема.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

Антъни Тейлър отсъди 3 минути минути добавено време.

43′

Играта доста се накъса в последните минути на първата част и положения пред двете врати липсват.

40′
Снимка 630304

29′

ГООЛ! 1:1!! Радостта на разградчани беше за кратко. Само 4 минути по-късно Астана възстанови равенството. Дембо Дарбо се възползва от центриране отляво и с глава матира Симон Слуга.

25′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! ТЕКПЕТЕЙ! Домакините откриха резултата в 25-а минута на мача. Текпетей получи топката пред наказателното поле, финтира бранител на Астана и с удар с левия крак не остави шансове на гостуващия вратар.

19′
Снимка 630302

13′

Десподов! Домакините пропуснаха златна възможност в 13-та минута на мача, когато Якуб Пьотровски изведе капитана на "орлите" сам срещу вратаря. Десподов не се поколеба и стреля веднага, но стражът на Астана изби в корнер. Ъгловият удар също не беше безопасен, ала гостите оцеляха и в този момент.

6′

В 6-ата минута на двубоя Кирил Десподов центрира опасно в наказателното поле на Астана, създаде се суматоха пред вратата на гостите, а Текпетей опита удар с десния крак, но топката премина на около 2 метра от дясната греда.

1′