Шампионът на България Лудогорец загуби контролата си с Акрон (Толиати), който участва във второто ниво на руския футбол.

Проверката на разградчани на спортен комплекс "Аркадия" завърши при резултат 1:2.

Доминик Янков, който бе и един от най-добрите на терена днес, се разписа за българския състав. Това, че в началото "орлите" бяха с 9 различни футболисти от последната си среща, се оказа от определящо значение за крайния резултат.

Снимка 516440

Източник: Официален сайт на Лудогорец

Проверката на разградчани трябваше да бъде срещу Марибор, но бе променена заради 10 заразени с коронавирус сред футболистите и треньорския щаб на словенския отбор.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Акрон (Толиати) 1:2, гол на Газданов!

Дамбраускас залага основно на резерви

През цялото първо полувреме българският състав беше по-активният на терена и не спираше да организира атаки в полето на съперника.

Акциите на "орлите" обаче приключваха с неточни изстрели или с удари в обсега на вратаря на Акрон, който бе на мястото си и показа завидни умения.

Снимка 516438

При една от редките си атаки руснаците стигнаха до откриване на резултата. След като бяха продължително притиснати в собственото си поле, играчите на Аркон организираха скоростна контраатака в 24-ата минута, като действията се развиха по левия фланг, последва центриране към оставения непокрит Квеквескири, за когото бе сравнително лесно да прати кълбото по диагонал в мрежата на младия Христов.

Атаките на разградчани продължиха, като статичните положения пред вратата на опонента се редуваха едно след друго. Най-чести техни изпълнители бяха Митков и Янков. Последният центрира над половин дузина пъти, но нито веднъж не последва отиграване, което да откаже стража на руския състав.

В края на полувремето играта се изнерви, бяха извършени редица нарушения, което не се размина и без официални предупреждения. Нова промяна в резултата обаче не последва.

Втората част премина в почти тренировъчно темпо, като двамата треньори изпробваха различни подходи в играта на отборите си и внасяха корекции в движение.

В игра за "орлите" се появиха Каули Оливейра и Бърнард Текпетей, но те не получиха възможност да покажат на какво са способни.

Снимка 516436

Руските футболисти вдигнаха оборотите в средата на полувремето, като на няколко пъти се налагаше на Дамян Христов да се намесва решително.

В 74-ата минута Доминик Янков преодоля двама бранители на съперника и стреля технично, топката се отби в лявата греда на вратата и влезе в мрежата за 1:1.

Само три минути по-късно обаче Артур Газданов отказа иначе записалия солиден мач Христов, разписвайки се за крайното 1:2.

Въпреки опитите на състезателите на Лудогорец до края на срещата, до промяна в резултата не се стигна и те загубиха проверката.