Днес се очаква да стане ясно дали Бърнард Текпетей ще може да вземе участие при гостуването на Лудогорец срещу Сервет утре. Както е известно, в събота "орлите" спечелиха Суперкупата на България, след като се наложиха след изпълнение на дузпи срещу ФК ЦСКА 1948. Ганаецът обаче получи контузия по враме на мача на "Ивайло". Сакатлъкът се случи през второто полувреме, когато ганайският флангови нападател се приземи лошо на глезена си след шпагат на съперник. Наложи се да му бъде оказвана лекарска помощ. Въпреки че нещата не изглеждаха притеснителни, Текпетей веднага бе заменен. Явно обаче травмата на крилото не е толкова лека. В случай че не може да стартира от първата минута, вместо ганаеца ще играе Рик Джонатан. Опция със Спас Делев в титулярната единайсеторка е по-малко вероятна. От началото на сезона Текпетей изигра 33 двубоя във всички турнири, в които реализира 11 попадения.

"Орлите" летят за Швейцария днес в 11:00 часа с чартърен полет от Варна до Женева. По-късно през деня треньорът Георги Дерменджиев и нападателят Квадво Дуа ще дадат пресконференция на стадион "Стад дьо Жьонев" в 18:20 ч. местно време, 19:20 ч. българско време. Официалната тренировка на шампионите е в 19:00.