Треньорът на Лудогорец - Анте Шимунджа коментира първата победа на разградчани в Турция. "Зелените" се наложиха над Висла (Плоцк) с 2:1.

"Ако искаш да изграждаш манталитет на победител, трябва да печелиш независимо какъв е характерът на мача. Днес изиграхме две полувремена от по 60 минути. Има неща, които да подобряваме и това беше стъпка напред.

Към момента сме в пика на нашето натоварване относно тренировките. Вероятно има умора, краката са тежки. Днес, като че ли, бяхме една идея по свежи през първата част. Щастливи сме, че завършваме двубоя без контузии.

По отношение на физическата подготовка - целим подобрение в този сегмент от играта. Трябва да направим крачка нагоре и да надградим, това което имаме като база.

Страхотно е за самочувствието на Умут Хамил, че спаси дузпа. Няма как да не сме щастливи, че най-младото момче на терена спаси дузпата и помогна за този успех. Аз предпочитам да говоря отборно, а не да се съсредоточавам върху индивидуалностите", сподели наставникът на разградчани.

"Динамо е изключително силен отбор. Очаквам труден двубой срещу тим, който участва редовно в Европа, но ние трябва да се противопоставим именно на такива отбори", каза Шимунджа.

Лудогорец победи Висла (Плоцк) с 2:1