Цветана Пиронкова записа фантастична победа на старта на Олимпийския турнир по тенис. Пловдивчанката се наложи със 7:6 (4), 6:2 над Доминика Цибулкова, която е №13 в световната ранглиста и №12 в основната схема.

Ключът към успеха в двубоя се оказа драматичната развръзка в първия сет. Цибулкова имаше комфортен аванс от 5:2 гейма, като при 5:3 дори сервираше за сета. Пиронкова обаче успя в последния момент да върне пробива, след което двете доведоха нещата до тайбрек.

В решителния 13-ти гейм Пиронкова взе инициативата от самото начало и след 7:4 точки поведе в резултата. Това сякаш прекърши 13-ата в света словачка, която през втората част имаше сили само за 2 гейма.

В крайна сметка, след час и половина игра Пиронкова се наложи със 7:6, 6:2 и взе реванш за загубата от Цибулкова на предишните Олимпийски игри в Пекин. Тогава, само че в двубой от втори кръг, словачката се наложи с 2:0 сета. Като цяло днешната победа бе първа за Цвети над този съперник от 6 срещи.

Благодарение на успеха Цвети се класира за втори кръг, където ще играе с италианката Флавия Пенета. По-рано през деня Пенета се наложи с 6:2, 4:6, 6:2 над румънката Сорана Кърстя.