Първата ракета на България Григор Димитров ще спори с поляка Лукаш Кубот на старта на олимпийския турнир по тенис за мъже в Лондон, отреди жребият.
Той определено бе добър за най-успешния роден тенисист, който само преди 6 дни разгроми поляка на клей в Гщаад. Гришо се наложи убедително над 73-ия в света поляк с 6-3, 6-2 само за 62 минути.
Ако преодолее съпротивата му, Димитров във втори кръг ще спори с победителя от мача Михаил Кукушкин - Жил Симон.
Поставеният под номер 1 в основната схема Роджър Федерер (Швейцария) ще срещне Алехандро Фая (Колумбия) в първия кръг на турнира по тенис за мъже на олимпийските игри в Лондон.
Номер 2 в схемата Новак Джокович (Сърбия), който спечели бронзов медал на сингъл преди четири години на олимпиадата, ще играе с Фабио Фонини (Италия) в първия кръг. Сърбинът има две победи в три мача срещу Фонини.
Анди Мъри, поставен под номер 3, е в половината на Джокович в схемата. В първия кръг той ще играе със Станислас Вавринка.
Montesuma
на 26.07.2012 в 23:15:59 #2Кърпичка да си избършеш сополите искаш ли ,Попи
Popi
на 26.07.2012 в 14:50:20 #1Успех, Гришо! Каквото и да се случи, ти си отдавна чакания светъл лъч в този спорт. Играта ти е наслада за окото. Желая ти само да си здрав, защото както виждам в технически план всичкото го притежаваш.