Локомотив (София) победи Септември (София) в мач от 21-ия кръг на Втора лига. "Железничарите" се наложиха с 1:0 на стадион "Локомотив" в "Надежда".

По този начин тимът на Иван Колев се изкачи на лидерската позиция след вчерашната грешна стъпка на Пирин. Тимът от Благоевград направи 0:0 като гост на Созопол.

Локомотив и Пирин имат равен брой точки на върха в класирането, но показателите на столичани в преките двубои са по-добри.

Драми във Втора лига - Созопол с декларация срещу Уорън Фийни

"Ако Пирин имаше български треньор, вече да се е класирал за елита"

Днешното попадение за Локомотив (София), което стана и победно бе дело на Николай Цветков, който вкара четвъртия си гол в четирите си мача за столичните "железничари".

Демона се разписа в 67-ата минута, Цветков получи пас от Мики Орачев, след което напредна към вратата на Септември. Последва удар от средна дистанция, който матира Николай Банков за 1:0 за домакините.Гостите не успяха да отговорят на удара и така играчите на Иван Колев се поздравиха с успеха.

Локомотив (Сф) 1:0 Септември (Сф)

1:0 Николай Цветков (67)

Стартовите състави:

Локомотив (Сф): 21. Митрев, 22. Семерджиев, 3. Петков, 23. Василев, 4. Орачев, 26. Милошев, 89. Матеус Роча, 8. Цветков, 14. Николов, 18. Диков, 11. Бабалиев.

Септември (Сф): 1. Банков, 5. Сърмов, 8. Тодоров, 22. Георгиев, 3. Кабов, 7. Динев, 4. Арсов, 14. Илиевски, 11. Ачков, 24. Гаврилов, 20. Казаков.