Локо (Сф) завърши 1:1 със словашкия Дубница в контрола, играна в кипърския курорт Агия Напа.

През първото полувреме “железничарите” владееха инициативата и на няколко пъти можеха да открият резултата. В 20-ата минута Генков стреля от дясно по диагонал, но вратаря Холец плонжира и улови топката.

Две минути по-късно играчите на Дубница имаха претенции за дузпа заради нарушение на столичани в наказателното поле на Галев, но съдията не отсъжда такава. В 40-ата минута Орачев центрира от корнер, Пасков засече топката с глава, но тя премина над вратата.

Още в първата минута след подновяването на играта "железничарите" пропуснаха да открият резултата, след като удар на Върбанов не намери целта. В 51-ата минута Грендел пропусна добра възможност, като уцели напречната греда на вратата пазена от Галев.

В 75-ата минута Върбанов излезе на стрелкова позиция и от 18 метра изпрати кълбото в мрежата на словашкия тим за 1:0. Само 6 минути по-късно играчите на Дубница успяха да изравнят чрез влезлият, като резерва Запотока, който нахлу в наказателното поле и прехвърли стража на “железничарите” Галев за 1:1.

Локомотив се прибира в България в петък и в събота ще изиграе контрола с Локо (Мездра) на стадиона в квартал "Надежда".

ЛОКО (СФ) – ДУБНИЦА 1:1
1:0 Върбанов (75), 1:1 Т. Запотока (81)

ЛОКО (СФ): Галев, Орачев, Г.Марков, Пасков, Д. Дончев, Хр. Марков, Караджинов, Павлов, Шпишич, Антунович, Генков Джилас, Върбанов, Атанасов, Петков, Савич, Коилов, Руменов, Рангелов,

ДУБНИЦА: Холец, Новак, Копачка, Шпендла, Зимен, Държик, Плева, Я. Запотока, Бружко, Грендел, Кишка (Ижволт, Т. Запотока, Л. Запотока, Мустафа, )