Старши-треньорът на Локомотив (Пд) Петър Пашев не скри задоволството си след победата с 2:1 над Ботев (Пд), която класира „смърфовете" за четвъртфинал в турнира за Купата на България. Ето какво каза специалиста след последния съдийски сигнал на Коматево:

„Не бих казал, че е имало нерви, това са нормални ситуации. Емоциите дойдоха към края на втората част, за наше щастие вкарахме два гола и обърнахме нещата в наша полза. Изпълнихме целта, за която бяхме дошли тук.

Този гол, който ни бяха вкарали в първия мач, ни тежеше. За жалост днес получихме първи гол, след което момчетата осъзнаха, че повече няма какво да губим и се хвърлиха в атака. Не знам как успяхме, но успяхме. Търпеливо чакахме нашия момент. За амбиции никой в нашия клуб не говори. Искаме да играем добър футбол, да радваме хората, които идват на стадиона".

Относно наказанието на Диян Молдованов, който бе санкциониран да не играе 10 мача, треньорът каза следното: „За мен не е нормално това наказание. Ще го обжалваме с видео материал. 10 мача е убийство за един футболист, да не говорим и за паричната санкция".