Капитанът на Локомотив (Пловдив) - Димитър Илиев - ще преотстъпи правото да изпълни следващата отсъдена в полза на тима дузпа на бразилеца Джовани, съобщава "Тема Спорт". Лидерът на "смърфовете" сам е взел това решение, тъй като напоследък често се проваля от бялата точка, а пропуските му се оказват фатални за отбора.

В рамките на два сезона двукратният носител на приза футболист на България не успя да отбележи цели 5 пъти. През сезон 2020/21 Илиев пропусна срещу ФК ЦСКА 1948 в два двубоя. Единият завърши при резултат 0:0, а в другия черно-белите паднаха с 1:2. През пролетта на 2022 година Илиев пропусна при загубата на Локо от Ботев Пд с 1:2 в Коматево, както и при домакинското равенство 1:1 с Берое. Преди седмица в мача с Черно море на "Тича" Илиев се превърна в грешник за своите, като в края на първото полувреме при резултат 1:1 Иван Дюлгеров спаси удара му и впоследствие моряците спечелиха с 2:1.

Нападателят изтърва от бялата точка и в световната квалификация с Литва като гост, загубена от нашите с 1:3.

Преди тази серия от пропуски Илиев почти бе безгрешен от 11-те метра, като носеше и точки на тима си.

Хоркаш: Искаме да спечелим третото или четвъртото място, което дава право на участие в Европа

Вратарят се радва на фенската любов сред "черно-белите"