Локомотив (Пловдив) победи Дунав с 2:1 по изключително драматичен начин с гол в последната минута. На "Лаута" мачът беше много оспорван и интересен от първата минута до самия край, когато дойде и кулминацията. Така "смърфовете" си върнаха донякъде на своя днешен съперник за мача от пролетта на миналия сезон, който загубиха с 3:4 у дома и по този начин русенци се класираха в евротурнирите.

Още в началото Локомотив успя да вземе инициативата. В 4-ата минута отличен пробив на Бедиме по левия фланг завърши с пас към точката на дузпата към Дино Мартинович, но словенецът не успя да намери вратата.

Локомотив (Пловдив) - Дунав (2:1)

Срещата започва в 21,00 часа

Проблем с мерника обаче нямаше Димо Бакалов! Техничарят в състава на Войн Войнов отбеляза красиво попадение във вратата на Антонов след прецизен удар от дъгата на наказателното поле - 1:0 за Локомотив!

Домакините можеха да покачат на 2:0 секунди по-късно, но Дино Мартинович нацели страничната греда от сходна позиция, от която Бакалов бе отбелязал малко преди това.

След 20-ата минута Дунав се опита да изнесе играта в по-предни позиции, което можеше да даде резултат. След половин час игра Васил Шопов бе изведен в наказателното поле, прати топката във вратата, но страничният съдия отмени гола заради правилно маркирана засада.

В края на полувремето опитният Ванчо Траянов хвърли отличен дълъг пас към Веселин Марчев, който обаче се забави с обработването на топката и не успя да нанесе диагонален удар от наказателното поле.

Отново Марчев можеше да удвои преднината на домакините в началото на второто полувреме. Нападателят обаче си поведе дълго топката и вратарят Станислав Антонов успя да изчисти пред вратарското поле.

Снимка 309542

Дунав постепенно започна да вледее по-дълготрайно кълбото, но трудно успяваше да създаде опасност пред вратата на "смърфовете". Е, при една от малкото такива обаче русенци стигнаха до изравняване.

Христофор Хубчев центрира от левия фланг, последва поредица от грешки в отбраната на Локомотив, топката стигна до Юлиан Ненов, който от близка дистанция изравни за 1:1!

Кулминацията на мача обаче дойде в добавеното време!

Опит за атака на Локомотив завърши с подадена топка в Станислав Антонов, който от нищото я изпусна от ръцете си, за да може резервата Симеон Райков да хвърли в екстаз публиката на домакините с победен гол за 2:1!

В крайна сметка победата отиде на сметката на Локомотив, докато Дунав продължава с, меко казано, слабите резултати от началото на шампионата в Първа лига.