Локомотив (Пловдив) победи с минималното 1:0 Зоря (Луганск) в третата си контрола от началото на подготовката.

Единственото попадение бе дело на нападателя на "черно-белите" Димитър Илиев в края на първото полувреме.

Локомотив бе по-дейният отбор на терена през целия двубой и заслужено стигна до успеха. Единственото попадение в срещата бе дело на капитана на "смърфовете" Димитър Илиев, който се разписа в 44-тата минута на мача след асистенция на Милош Петрович.

В 69-ата минута "черно-белите" пропуснаха добра възможност да направят победата си по-изразителна, но удар на Ивайло Димитров срещна гредата.

Така Локомотив се поздрави с първа победа в контролите по време на зимната си подготовка. До момента пловдивският тим бе регистрирал две поражения, след като отстъпи с 0:1 на Хебър (Пазарджик) и с 0:2 на грузинския Динамо (Тбилиси).

В следващата си проверка на турска земя играчите на Александър Томаш ще се изправят срещу сръбския Младост (Лучани).

За Заря пък това бе първа проверка през зимната подготовка на тима. Отборът се намира на четвърто място в украинската Висша лига с актив от 28 точки.

Тодор Кючуков: Динко Хоркаш е откритието на вратарския пост, не само на Локомотив, а и в България

Треньорът на вратарите на Локомотив (Пловдив) Тодор Кючуков говори пред клубната телевизия