Локомотив (Пловдив) постигна прекрасна победа с 2:0 срещу словашкия Спартак (Търнава) в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Двата гола бяха отбелязани от Димитър Илиев дузпи, по един и през двете полувремена. Домакините имаха страхотна подкрепа от трибуните и изиграха един от най-силните си мачове през последните години.

Локомотив (Пловдив) - Спартак (Търнава), на живо

Локомотив (Пд) - Спартак (Т) 2:0, два гола на Димитър Илиев от дузпи

Мачът в Пловдив е първи за "смърфовете" в Европа от 7 години

Феновете на Локомотив (Пд) са зажаднели за европейски футбол и почти напълниха стадиона в квартал "Лаута". Бруно Акрапович заложи на атаката, като неговите възпитаници отправяха и опасни далечни удари, които Русов с атрактивни плонжове спасяваше.

Рикардо Шеу беше позиционирал дълбоко защитата, но неговите възпитаници много бързо изнасяха топката. Така те стигнаха до най-чистото положение, но за щастие Джино ван Касел, останал сам, не можа да уцели вратата.

Снимка 435780

И двата отбора стигнаха до серия от корнери, които създаваха суматоха, но така и не доведоха до нещо по-сериозно.

Интелигентна игра на Момчил Цветанов доведе до дузпа за железничарите в 38-ата минута. Той нахлу в наказателното поле отляво след извеждащ пас и беше пометен наивно от Йозеф Мених.

Димитър Илиев изключително хладнокръвно реализира наказателния удар, изчаквайки вратарят Русов да се хвърли наляво. В останалите до почивката минути българският отбор имаше още две половинчати ситуация, при които не беше уцелена вратата на гостите.

Снимка 435778

След подновяването на играта се разрази истинска вихрушка пред вратата на гостите. Положенията се редяха едно след друго, но малко не достигаше топката да влезе във вратата на Спартак.

Съдията се направи на ударен за едно нарушение срещу Карагерен в наказателното поле. В 60-ата минута той посочи за втори път бялата точка след ново нарушение срещу Момчил Цветанов.

Вратарят на гостите Русов беше респектиран от Димитър Илиев при първия наказателен удар и остана в средата при втория. Илиев отново беше хладнокръвен и с техничен удар удвои.

Снимка 435777

Това отвори играта и гостите погледнаха смело напред. "Железничарите" направиха още няколко хубави контри, но така и не стигнаха трето попадение.

В последните минути Акрапович прибра отбора си отзад и пусна национала на Мозамбик Малембана за заздравяване на защитата. Гостите така и не стигнаха до серизоно положение докрая на двубоя.

С оглед на показаното в днешната среща Локомотив е фаворит за класиране във втория кръг. Но Спартак загуби и мача от първия кръг срещу Радник с 0:2 и след това се измъкна след дузпи.