Картон за Малембана за помитане на съперник. Пет минути добавено време.

Капитанът на гостите Захуменски получи картон за фаул срещу Илиев.

Удар на гостите в аут след корнер. Преди това Луков боксира центрирането.

87′

Предна решителна намеса на Езе, изчиствайки с шпагат в корнер.

85′

Акрапович предпочита да запази двата гола разлика и ограе консервативно в последните минути.

81′

Меле пред полето на Локомотив. Езе и Илиев геройски изчистиха топката след корнер.

80′

Последна смяна за гостите. Турна влиза на мястото на Тавареш.

78′

Георги Илиев смени Ален Ожболт.

77′

Националът на Мозамбик Малембана влиза на мястото на Бирсент Карагерен.

76′

Халилович се хвърли самоотвержено и блокира удар на Ожболт, който се освободи в удобна позиция фронтално пред вратата на гостите.

69′

Прекрасна проява на Езе. Нигериецът се извиси над всички и изчисти след центриране от фаул. Филип Дангубич отстъпи мястото си на Марко Келемен.

64′

Скоростта на игра се увеличи. Гостите търсят гол, но "железничарите" са по-близо до трето попадение.

61′

ГООООО

Л! Димитър Илиев за втори път показа страхотно хладнокръвие при изпълнението на дузпа. Русов остана препариран на голлинията. Българинът стреля технично в левия ъгъл на вратата.

60′

Филип Уршула спъна Момчил Цветанов.

59′

Публиката поиска дузпа за нарушение срещу Карагерен.

58′

Картон за Стивън Езе за глупав фаул.

56′

Матей Якубек смени Джино ван Кесел.

55′

Хубав удар на Димитър Илиев от фаул. Топката, падайки мина близо до дясната греда на Русов.

54′

Иван Месик спъна грубо Аралица при контра на пловдивчани. Жълт картон.

53′

Пореден прпуска за Локомотив. Аралица овладя много технично топката на гърди и стреля в аут. Умарбаев направи красивото подаване.

51′

Страхотен пропуск на Стивън Езе, който стреля с глава след центриране от фаул. Топката беше забита в земята и мина над вратата на гостите.

49′

Пореден далечен шут на Димитър Илиев. Русов изпусна топката, но успя да коригира грешката си.

45′

Без промени в двата състава на почивката.

45+1′

Прекрасен резултат за Локомотив. Гостите също можеха да отбележат гол.

45′

Една минута добавено време.

41′

Ожболт беше изведен отляво под малък ъгъл, но стреля високо над вратата.

39′

ГОООООЛ! Димитър Илиев. се засили, хладнокръвно изчака вратарят да се хвърли в левия си ъгъл и туркулна топката  в незащитената част.

38′

Момчил Цветанов беше спънат в десния спрямо атката ъгъл на наказателното поле. Беспорна дузпа за Локомотив.

37′

Стивън Езе направи грешка, но успя бързо да си върне глупаво загубената топка.

36′

Защитник на Спартак извади топката пред Ожболт. Цветанов центрира остро отдясно.

34′

Русов спаси със зрелищен плонж далечен техничен удар на Димитър Илиев.

33′

Словашкият отбор играе по-грамотно и въпреки, че се брани създава по-големи опасности.

29′

Отново домакините натискат. Гостите вече започнаха да лежат контузени.

23′

Стивън Езе успя да блокира далечен удар от воел на гостите. Серия от корнери за Спартак.

20′

Грандиозен пропуска на гостите. Джино ван Кесел беше изведен сам, но техничният му удар изпрати топката в аут близо до дясната греда на вратата на Луков.

17′

Българският отбор е свил обръч около вратата на съперника. Стивън Езе не можа да нанесе удар с глава отблизо. Беше маркирано нарушение на нигериеца.

13′

Русов спаси с плонж удар на Аралица от далече.

8′

Тавареш стреля отблизо с глава. Топката мина на сантиметри над вратата на Луков. Пропуск за Спартак.

5′

Домакините са по-активни през първите минути. "Железничарите" залагат повече на атаки по левия фланг.

3′

Мартин Луков е много внимателен и улови центрирана опасно топка от фаул.

1′

Страхотна атмосфера на стадион "Локомотив".

Елитон Жуниор Петр Болек

Локомотив (Пловдив) посреща Спартак (Търнава) в първия си европейски двубой от сезон 2012/13. "Черно-белите" за първи път ще домакинстват на своя стадион, и то на рождения си ден. Последният им евромач в Пловдив е от 1993, загубен от Лацио с 0:2.

Не се очаква Бруно Акрапович да прави големи промени в състава. Въпросителната пред специалиста е дали да заложи на Георги Илиев, или на героя от финала за Купата - Ален Ожболт. В предни позиции най-вероятно ще видим Димитър Илиев и Анте Аралица, а Момчил Цветанов и Бирсент Карагарен ще действат по двата фланга.

Спартак (Търнава) е познат у нас от мачовете си срещу Левски в Лига Европа през 2011 година. Двата тима се срещнаха в третия предварителен кръг и си размениха домакински победи с по 2:1, а при дузпите в Търнава по-точни бяха словаците. Тимът се нуждаеше от дузпи и за да стигне до този мач с Локо.

Мачът в Пловдив започва в 20:30 часа, а съдия ще е кипърецът Тимотеос Кристофи.

Делегат след 2 часа оглед на "Лаута": Справили сте се перфектно, дори и за следващия кръг!