Локомотив (Пловдив) победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в отложен двубой от 3-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Локомотив".

Футболистите на треньора Александър Тунчев поведоха в резултата в края на първото полувреме, благодарение на Георги Минчев (44'), а малко след подновяването на играта Димитър Илиев (60'). Гостите върнаха едно попадение, след като Станислав Костов (68') успя да се разпише, но силите "орлетата" не стигнаха да се доберат поне до равенствто в срещата.

Така Локомотив записа първи успех на "Лаута" от доста време насам. За последно пловдивчани победиха у дома в средата на май, когато тимът надви ЦСКА с 2:0.

Локомотив (Пловдив) - Пирин (Благоевград): 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Черно-белите" победиха с 2:1

Двубоят започна сравнително равностойно, като и двата отбора се опитваха да наложат играта си, но така и не откриваха път към противниковата врата.

Първата интересна ситуация дойде в 13-ата минута, когато Георги Минчев се възползва от грешка на Станислав Манолев и стреля мощно от границата на наказателното поле. Вратарят на гостите Петър Петров обаче реагира блестящо и спаси.

Снимка 550743

В 20-ата минута гостите отговориха подобаващо. Христофор Хубчев центрира в наказателното поле, където Станислав Костов се оказа сам и засече с глава. Вратарят Илко Пиргов обаче улавя топката безпроблемно.

След няколко пропуска, Георги Минчев прати топката във вратата, но попадението му бе отменено заради засада. Футболистът бе зад защитата след изстрел на Бирсент Карагарен.

Малко след това той все пак се разписа. Димитър Илиев го изведе хитро в пеналтерията. Минчев бутна Петър Занев, който се блъсна във вратаря Петър Петров. Необезпокояван, нападателят прати кълбото в опразнената врата.

Снимка 550745

През втората част домакините продължиха да стоят по-добре на терена, а мениджърът на "орлетата" предприе няколко бързи смени, за да раздвижи играта на гостите.

Това обаче не даде някакъв резултат - даже обратното. "Черно-белите" удвоиха преднината си в 60-ата минута. Продължителна атака на домакините завърши с подаване на Венсан Марсел към Димитър Илиев, който чакаше на точката на дузпата. Нападателят овладя и прати топката в десния ъгъл на вратата - 2:0.

Снимка 550744

В 68-ата минута гостите върнаха едно попадение. Манолев напредна през средата, а Витанов не успя да му опонира. След рикошет топката се изтъркули към Станислав Костов, който отблизо матира Пиргов.

Малко след това влезлият като резерва Антон Карачанаков центрира опасно от фаул, като Станислав Манолев опита от непосредствена близост да вкара, но Илко Пиргов внимаваше и спаси.