Дунав измъкна точка от гостуването си на Локомотив (Пловдив) в мач от плейофите на втората осмица на Първа лига. Срещата на "Лаута" завърши при равенство 1:1, а от резултата по-доволни трябва да са играчите на Людмил Киров, които вкараха попадение с единствената си по-опасна атака.

Самата среща не предложи много футболни достойнства, както и много положения за гол.

Началото бе мудно, а до 15-ата минута двата отбора показаха доста брак в отиграванията си.

Локомотив (Пловдив) - Дунав 1:1, Исмаил Иса изравни резултата!

Срещата започва в 20,00 часа

В 17-ата минута Бирсент Карагерен опита удар пред наказателното поле, но крайно неточен. Все пак в средата на полувремето дойде първият шанс за гол.

В 25-ата минута Ален Ожболт получи топката отдясно в наказателното поле, а след кратко разбъркване словенецът от състава на домакините си осигури позиция за стрелба, но Макенджиев спаси.

От нищото сякаш Локомотив вкара!

При атака на "смърфовете" отляво на наказателното поле Ален Ожболт стреля силно в ъгъла от линията на наказателното поле, а топката се оказа неспасяема за Макенджиев - 1:0!

Снимка 415231

Изглеждаше, че пловдивчани ще се приберат с аванс от едно попадение на почивката, но Дунав отбеляза изравнително попадение.

При първото си слизане към вратата на Илко Пиргов, който замени контузилия се в 33-ата минута Мартин Луков, "драконите" вкараха чрез Исмаил Иса. Последният прати топката в мрежата с глава, възползвайки се от асистенция на Фърцилеску за 1:1!

През втората част ситуациите пред двете врати съвсем намаляха, а най-спорното положение в мача дойде в 71-ата минута! При центриране от фаул Стивън Езе вкара с глава за 2:1, но голът бе отменен поради засада, която обаче не е сигурно, че имаше.

Малко преди това пък Димитър Илиев бе пратил топката в гредата при центриране на Ожболт от корнер.

В крайна сметка Локомотив - Дунав 1:1...