Край на мача на "Лаута"! Дунав успя да се пребори за точката.

Цветанов заменя Карагерен.

73′

Иса също е заменен принудително. На негово място влиза Ахмедов.

71′

Стивън Езе бележи попадение с глава за домакините, но попадението е отменено поради засада. Повторенията обаче не успяха да убедят, че такава наистина има.

69′

"Смърфовете" можеха да поведат отново! Ожболт центрира от корнер, Димитър Илиев успя да играе с глава, макар и с гръб към вратата, а топката срещна гредата и излезе в аут!

68′

Светослав Ковачев заменя Драгош Фърцулеску.

66′

Драгош Фърцулеску имаше възможност да стреля от добра позиция от фаул, но макар че румънецът насочи топката в левия ъгъл, Илко Пиргов успя да спаси удара му.

63′

Жълт картон за Диян Димов.

53′

Дали заради изравнителното попадение секунди преди края на първото полувреме, или заради друго, но гостите от Дунав изглеждат по-добре на терена в началните минути на второто полувреме.

48′

Жълт картон за Езе.

45′

Начало на второто полувреме.

45+3′

Край на първото полувреме.

45′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ! При първата си атака към вратата на домакините, Исмаил Иса засича с глава центриране отдясно на наказателното поле - 1:0!

39′

Ожболт е изведен отдясно в наказателното поле, словенецът опита веднага да намери Бахтич успоредно на вратата, но подаването е пресечено.

33′

Принудителна смяна в състава на домакините - вратарят Мартин Луков е заменен от Илко Пиргов.

27′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Натискът на домакините се увенчава с красиво попадение на Ален Ожболт, който разстреля с удар в ъгъла Благой Макенджиев от границите на наказателното поле - 1:0!

25′

Шанс за домакините! Ален Ожболт успя да си осигури позиция за стрелба от добра позиция близо до вратата, но вратарят на Дунав скъси ъгъла и изби топката в корнер!

17′

Карагерен опита да стреля пред линията на наказателното поле, но ударът му мина далеч от целта.

15′

Много лежерно темпо на игра от началото на срещата. Липсват каквито и да било идеи в предни позиции от страна и на двата отбора.

6′

Нищо интересно на терена в първите минути на "Лаута". Двата отбора подхождат предпазливо за момента.

3′

Жълт картон за Попадийн.

1′

7. Цветанов 8. Щерев

Локомотив (Пловдив) приема единайсеторката на Дунав (Русе) в двубой от плейофната фаза на Първа лига. Срещата на "Лаута" стартира в 20:00 часа.

Треньорът на пловдивчани Бруно Акрапович заяви, че отборът му ще подходи напълно сериозно към домакиството в първия кръг на Група Б от втората осмица в първенството.

"Смърфовете" са много близо до класиране на бараж за Лига Европа. Мисията може да бъде изпълнена още този уикенд, ако тимът победи русенци, а в същото време Септември (София) загуби от Славия.

Дунав с престижно равенство срещу румънския Астра

Двата тима завършиха при резултат 0:0

Акрапович беше категоричен, че тимът ще търси трите точки и няма да се пази за предстоящия четвъртфинал за Купата на България срещу Етър.

"Черно-белите" ще бъдат без наказания Абделхаким Буна, а все още контузия лекува Мустафа Абдулхани. Любимецът на феновете Димитър Илиев вероятно ще остане на пейката.

Дунав ще излезе на "Лаута" с желанието да вземе реванш за загубата с 1:4 на същия сезон по-рано през сезона.

Емин Ахмед е контузен, а нигериецът Дамиан Мадуба още няма картотека.

Локомотив (Пловдив) организира безплатен превоз на феновете си до Велико Търново

"Черно-белите" гостуват на Етър в четвъртфинал за Купата на България

"Това са истинските двубои. Всеки мач с Локо е труден. Аз искам да взимаме максимума от всеки двубой. Дано да изненадаме съперника", коментира наставникът на русенци Людмил Киров.

Локомотив е лидер в групата с 35 точки, следван от Славия с 33. Дунав е последен с 20 точки.

Рефер на двубоя ще бъде Николай Йорданов.

Сериозен интерес към ас на Локомотив (Пловдив)