Локомотив (Пловдив) приема днес Витоша (Бистрица) с куп проблеми. Старши треньорът на "черно-белите" Бруно Акрапович няма да може да разчита на цели шестима титуляри. Контузии от известно време лекуват вратарят Мартин Луков, Милош Петрович и Петър Витанов. Болни са Парвизджон Умарбаев и Моховил Клапан. Наказан след двубоя за купата с ЦСКА 1948 е защитникът Малембана. Всички тези кадрови проблеми затрудняват изключително много наставника на смърфовете при избора му на стартов състав. Очаква се някои играчи да действат на непривични постове.

Въпреки ограничения потенциал за днешния сблъсък с Витоша, Локо ще брани върхово постижение през сезона. Близо 12 часа, 7 двубоя поред, "черно-белите" не са допускали гол в домакински мач от шампионата, изчислява "Тема спорт".

Локомотив (Пловдив) излиза за разгром срещу Витоша (Бистрица)

Локомотив (Пд) - Витоша 1:1: Апостол Попов шокира домакините

Двубоят е от 15:00 часа на стадион "Локомотив"

За последно това се случи на 31 август в дербито с Ботев (Пд). Срещата завърши без победител - 1:1, като канарчетата поведоха в 10-ата минута чрез Лазар Марин. Оттогава вече 710 минути Локомотив (Пловдив) не е инкасирал попадение във вратата си за първенство.

Всички 7 поредни сухи домакински мрежи са на сметката на Мартин Луков. Днес обаче под рамката ще е Илко Пиргов, след като титулярът се контузи по време на лагера с националния отбор в края на февруари. Пиргов пази при загубата от Берое с 0:2 в миналия кръг и при успеха със същия резултат на "Лаута" за купата срещу ЦСКА 1948.

Витоша Бистрица пък все още не е запазвал вратата си суха в досегашните 23 двубоя в елита.

Гонзо в Германия, за да избере нова екипировка на Локомотив (Пд)

От над 10 лета "смърфовете" се доверяват на "Улшпорт"