Локомотив (Пловдив) отстъпи с 1:2 при гостуването си на Фарул (Констанца) в първи мач от 2-ия кръг на турнира "Интертото". Румънците стигнаха до победата в 90-ата минута, когато Юлиян Апостол остана сам срещу вратаря Стоян Колев го преодоля за 2:1. Реваншът е на стадион "Васил Левски" в София другата събота.

Проливен дъжд направи условията за игра изключително трудни. Дъждът спря едва в средата на първото полувреме. Началото на срещата беше обявено предварително за 20.30 часа, но двубоят започна в 21.00 часа.

Играта на "черно-белите" от Пловдив изобилстваше от грешки, особено в защита, и при по-голяма точност румънците можеха да спечелят доста по-изразително. Още в 6-ата минута Стоян Колев спъна в наказателното поле останалият сам срещу него Михай Борица и реферът от Унгария даде дузпа.

Колев обаче се реваншира за грешката и отрази удара на Лоренцо Кларя. Домакините откриха резултата в 20-ата минута чрез Тигор Молдован, който се възползва от поредната грешка в отбраната. Локомотив обаче стигна до 1:1 в 33-ата минута. Автор на попадението стана Явор Въндев, чийто далечен удар се отклони в крак на бранител и спря в мрежата на румънския вратар Георге Курча.

Преди това пък Христо Златински имаше възможност. През втората част пловдивчани пооправиха играта си и започнаха да създават по-сериозни положения, като пропуски направиха Илами Халими и Христо Златински на два пъти.