Локомотив (Пд) най-сетне успя да не загуби мач по време на подготовката си в Марбея. "Смърфовете" завършиха наравно 1:1 с китайския Шандун.

Двубоят с азиатците бе интересен за гледане и предложи много положения и пред двете врати. Любопитно е да се отбележи, че за "черно-белите" в този мач не игра нападателят Огунсото. Нигериецът вбеси Неделчо Матушев с пропуските си срещу Зестофани.

Локо поведе чрез Раймонди още в 14-ата минута, но голът бе отменен заради засада.

В 37-ата китайците поведоха след добро изпълнение на пряк свободен удар. Вина за гола обаче носи и вратарят Лучини, който остави тупналата пред него топка да го изненада.

След почивката играта бе много двуостра, а първото положени бе са тима на Шандун. Китайците опитаха няколко поредни удара към Лучини, един от които срещна и гредата. За втори път страничният стълб спаси вратата на Локомотив в 70-ата мин. при нов силен удар отдалеч.

В ответната си атака пловдивчани стигнаха до дузпа, след като китайски бранител игра с ръка в пеналта. Лазаров реализира технично от бялата точка и изравни - 1:1.

До края на срещата обаче имаше да се случват още няколко интересни неща. Първо Самир Бенжалюн бе изгонен за удар без топка, а Лазаров удари гредата на китайската врата след прецизно изпълнен фаул в 85-ата мин. Малко преди края пък Лучини се намеси по перфектен начин и спаси сигурен втори гол за Шандун