Локомотив (Пд) направи 0:0 с Работнички-Кометал (Македония) във втората си контрола от подготвителния период. В първата пловдивчаните загубиха с 0:1 от Локо (Сф). Проверката се състоя на стадиона в комплекс "Пири", където "черно-белите" са на лагер.

Старши треньорът на "смърфовете Аян Садъков пусна в игра дошлите на проби трима бразилци Да Силва, Дос Сантош и Ферейра, но след срещата не пожела да коментира представянето им в мача.

През първата част Явор Въндев и Марко Илич бяха изведени на чисти позиции, но пропуснаха. В края на полувремето македонците имаха претенции за дузпа, но страстите бяха бързо потушени.

След почивката двамата треньори направиха куп смени, което се отрази на играта, а в самия край на срещата Димитър Илиев изведе Марко Илич в отлична позиция, който реши да прехвърля стражът на Работнички и сбърка.