Интер (Баку) се наложи с 1:0 над Локомотив (Пд) в контролен мач, състоял се в Банско. Азерите, в чиито редици играят българите Живко Желев и Петър Златинов, победиха с гол от дузпа, отсъдена от пловдивския рефер Георги Кабаков. В 69-ата минута точен от бялата точка бе Златинов, който е познат у нас с кариерата си в ЦСКА.

Пловдивчани се активизира през втората част, когато близо до гола бе Здравко Лазаров, а веднъж младокът Георги Петров тресна гредата с тупалка от разстояние.

В 85-ата минута Валентин Георгиев трябваше да завърши точно хубава атака, но след изстрела му топката профуча високо над врата. В последната минута бранителят пък трябваше да спасява собствената врата, чистейки от голлинията с глава.

След мача стана ясно, че вратаря Кирил Акалски също е поискал да напусне отбора.

Стражът е бил недеволен от привличането на френския страж Флориан Лучини и очертаващия му се статут на резерва през следващия шампионат.