Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна равенство в първата си контрола на турска земя. Двубоят на тима срещу Динамо (Тбилиси) бе изпъстрен с интересни моменти, като завърши при резултат 2:2, до последно не се знаеше кой тим ще стигне до победата, а напрежението бе като за важен шампионатен сблъсък.

Антонио Рохано даде предимство на съперника след 19 минути игра, възползвайки се от кратко неразбирателство в полето на "смърфовете".

Акрапович "забрави" за Симо Райков, крилото пропуска лагера на Локо (Пд) в Турция

Раздялата между него и "смърфовете" е неизбежна

Локомотив стигна до първия си гол в срещата седем минути преди паузата, когато Ожболт получи добър пас, оставил го срещу вратаря на Динамо и не сгреши.

Радостта на пловдивчани бе кратка, като Иванисеня върна предимството на грузинския състав още преди почивката, вкарвайки за 1:2.

В най-полезната смяна за Бруно Акрапович се превърна Момчил Цветанов, като още с влизането си на терена той създаде няколко ситуации за тима си, записвайки срещу името си една от асистенциите и изработена решителна дузпа шест минути преди края на двубоя.

Димитър Илиев не сгреши от бялата точка и оформи крайното 2:2.

Снимка 403090

Източник: Официален сайт на Локомотив (Пловдив)

Милош Петрович бе изгонен от българския тим след 36 минути игра, след като извърши груб фаул, нажежил сериозно обстановката на терена.

Съставът на Локомотив (Пловдив): Луков, Георгиев, Петрович, Томашевич, Абдулахи, Банович, Умарбаев, Карагарен, Илиев, Аралица, Ожболт
Резерви: Пиргов, Везалов, Лукас, Я. Ангелов, Марич, Посинкович, Цветанов