Бруно Акрапович беше много радостен след днешната победа срещу с 2:0 над Спартак (Търнава). Опитният наставник обеща, че неговите възпитаници ще търсят гол и няма да играят дефанзивно:

Силен Локомотив (Пловдив) победи Спартак (Търнава) с 2:0

Димитър Илиев вкара хладнокръвно от дузпи

"Не започнахме така, както очаквахме. След това нашият отбор постепенно навлезе в мача. Спартак има своите качества. Очакваме труден мач в реванша с Търнава. Надяваме се, че ще победим. Нито един резултат не е комфортен. В реванша трябва да играем така, както играхме днес. Всичко е възможно пред тези страхотни фенове. Не се интересувам от резултата в мача между Страсбург и Макаби.

Трябва да работим още много в тактически и психологически плаж. Трябва да се подготвим добре за следващия мач. Надявам се, че няма да започнем така, както започнахме в днешния мач. Трябва да подготвим футболистите. След 15-ата минута започнахме да играем добре.

През последните минути използвах Малембана, защото Спартак започна да играе с дълги топки. Съдията ни даде две дузпи. Мисля, че това е добре. Молих се на Господ да покажем добра игра днес и да изненадаме нашите фенове. Те го заслужават. Димитър Илиев притежава нещо, което липсва на други. Щастлив съм, че мога да разчитам на него в моя отбор", сподели Акрапович след мача.