Треньорът на Локомотив (Пловдив) - Александър Тунчев говри след загубата с 0:2 от ЦСКА в 1/4-финалите за Купата на България. Ето какво каза той:

"Не успяхме да отбележим гол, а имахме първата възможност в мача. Проявихме може би по-голям респект към ЦСКА през първото полувреме. Допуснахме втора грешка, резултатът набъбна.

В началото на второто полувреме пропуснахме още две стопроцентови ситуации и закономерно отпадаме. Трябваше да опитаме да владеем малко повече топката, но противникът не ни позволи. Агресията през второто полувреме беше по-голяма, създадохме тези две ситуации.

Да, бяхме запознати с играта на ЦСКА, но успяха да ни отбележат гол в тези две ситуации и мачът им стана по-лесен. В първенството ще се постараем да влезем в първата шестица и вече ще гоним по-горно класиране. Надявам се тази загуба да дойде отрезвяващо, идва дербито на Пловдив, надявам се да изглеждаме по коренно различен начин.

Всеки футболист трябва да даде максимума от себе си в това дерби. На шест месеца сменяме по двама-трима играчи, това не е малко. Да, взехме добри попълнения, но трябва време за адаптация", каза Тунчев.

ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) с 2:0

ЦСКА не се затрудни срещу Ломотив (Пловдив) и е на полуфинал за Купата на България