Отборът на ЦСКА се класира за полуфиналите на Купата на България след чиста победа над Локомотив (Пловдив) с 2:0.

Жорди Кайседо (33') даде аванс за домакините след малко повече от половин час игра, а към края на полувремето Георги Йомов (41') удвои. През втората част двата отбора пропуснаха няколко добри възможности да отбележат, но до промяна в резулата така и не се стигна.

ЦСКА - Локомотив (Пловдив): 2:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Преди срещата пък от ЦСКА наградиха Иван Турицов, Густаво Бусато и Брадли Мазику за това, че са изиграли 100 срещи с червената фланелка.

Снимка 565460

Двубоят започна равностойно, като в първите двайсетина минути и двата отбора не смееха да поемат някакви по-сериозни рискове.

В 18-ата минута Брадли Мазику комбинира добре с Греъм Кери и напредна опасно отляво. Той шутира по диагонала, но Лукас Рейдър показа отлична реакция и спаси.

Снимка 565459

В 31-ата минута Греъм Кери пък успя да изведе Жорди Кайседо на стрелкова позиция, но ударът на нападателя бе слаб и не бе проблем за Лукас Рейдър.

Две минути по-късно "армейците" поведоха в резултата. Иван Турицов изведе Кайседо по прекрасен начин. Еквадорецът напредна отдясно, нахлу в пеналтерията и шутира по земя по диагонала. Топката мина между краката на Лукас Рейдър и влетя във вратата.

Снимка 565458

В 41-ата минута Георги Йомов удвои. След разбъркване в наказателното поле, Жеферсон пусна хубаво подаване към играча, който намери пространство да шутира. Топката рикошира доста коварно в краката на Мартин Паскалев и не остави шансове на Рейдър за някаква реакция - 2:0.

Снимка 565455

Второто полувреме започна с напрежение между двата състава след спречкване между Димитър Илиев и Мено Кох, завършило с официално предупреждение за нидерландеца.

В 68-ата минута гостите организираха една от малкото си опасни атаки. Димитър Илиев засече фронтално с глава центриране отляво, но ударът му от 5-6 метра попадна в ръцете на вратаря.

Снимка 565453

В 81-ата минута Мено Кох не успя да се намеси добре след далечно подаване и топката попадана в Преслав Боруков. Густаво Бусато обаче се ориентира добре в ситуацията и се намеси решаващо.

Гарсес се нуждаеше от едва 81 минути за първия си гол в ЦСКА, 1169 не стигнаха на Вилдсхут