Абсолютният аутсайдер в Първа лига - Монтана, изненада Локомотив насред Горна Оряховица, побеждавайки отбора на Иван Колев с минималното 1:0. Така "смърфовете" развалиха доброто впечатление, което оставиха в мача с Левски, завършил 1:1 на "Герена" през уикенда.

Гостите влязоха по-добре в мача, докато локомотивци бяха доста отпуснати и това мигновено даде резултат. Логично още в 5-та минута Монтана откри резултата.

Защитата на Локомотив сгреши по изключително нескопосан начин в изнасянето на топката, която бе овладяна от Даниел Генов, а крилото без проблем пусна към Андреас Васев, за да може последният от 4-5 метра да вкара за 1:0.

НА ЖИВО: Локомотив (ГО) - Монтана

Срещата започва в 13,00 часа

Минути по-късно последва нов гол на сметката на монтанчани, който обаче бе справедилво отменен поради засада на Петър Атанасов. На другата врата също не бе признато попадение, отново поради същата причина, а и в двата случая засадите бяха категорични.

Монтана продължи да седи по-добре на терена, а Сергей Георгиев пропусна златна възможност да покачи резултата, след като негов удар по диагонал в наказателното поле рикошира в гредата.

Локомотивци отговориха с пропуск на Николай Христов, който пък в края на първото полувреме поиска дузпа, но такава правилно не бе отсъдена.

През втората част картината на терена не се промени особено, макар че "смърфовете" на Иван Колев се опитаха да действат по-атакуващо. Това обаче доведе до една единствена сериозна опасност, която завърши с гол, отново обаче правилно отменен поради засада.

Даниел Генов пък можеше да вкара за Монтана, но Николай Банков спаси удара му от малък ъгъл. В края на мача Жан Амброуз остави домакините с човек по-малко на терена заради червен картон, показан за удар без топка.

Така Монтана малко очаквано стигна до успеха, но въпреки това отборът на Атанас Джамбазки остава твърдо закотвен на последната позиция и е почти сигурен изпадащ от елита.