Ефектът с треньорската смяна, след която Иван Колев дойде начело на Локомотив (ГО) продължава да дава резултат, след като "железничарите" от Горна Оряховица днес се наложиха над Славия на стадион "Локомотив" в Пловдив, където отборът играе домакинствата си.

Срещата завърши при резултат 1:0, а единственото попадение падна през второто полувреме. Като цяло срещата не предложи изявен фаворит в мача, но може да се каже, че домакините бяха по-хитри и по-умни на терена, независимо че остана впечатлението, че Славия на моменти е по-дейният отбор.

Класиране в Първа лига

Вижте пълно класиране в Първа лига за сезон 2016 - 2017

Първото полувреме не предложи много футболни достойнства, а двата отбора гледаха да не рискуват в предни позиции, разчитайки предимно на добра и организирана игра в отбрана. Поради тази причина головите положения липсваха.

Все пак имаше два момента през първите 45 минути, в които можеше да се стигне до гол в една от двете врати, но в първия случай топката избяга на Цветан Генков, който стреля от малък ъгъл над гредата.

НА ЖИВО: Локомотив (ГО) - Славия

Двата отбора откриват 12-я кръг в Първа лига

Славия опитваше да атакува съперника основно по крилата, където особено дейни бяха Сердер Сердеров и юношата на Левски - Николай Димитров. Именно носещият прякора Хичо сътвори втория опасен момент, след като можеше да реализира от далечна дистанция, но силният му удар рикошира в лявата греда. Така при нулево равенство двата отбора се оттеглиха на почивка.

Втората част бе далеч по-интересна за зрителите по трибуните и пред телевизорите. Славия можеше да вкара чрез резервата Георги Йомов, но от 5-6 метра юношата на Левски и внук на Тодор Барзов, стреля встрани от вратата, а малко преди това изпълнение на Николай Димитров бе спасено от много добре пазилия в мача Банков.

Ключовият момент в срещата дойде в 59-та минута, когато центриране от левия фланг намери Йордан Апостолов около дъгата на наказателното поле и с удар от воле и доста слаба проява на Кирев резултатът бе открит - 1:0 за Локомотив!

Голът обърка гостите, които допуснаха ново попадение, който бе отменен. Генков засече с глава центриране от корнер, топката летеше към вратата, но незнайно защо Матиас Курьор, който бе в очевдина засада, реши да играе с нея и попречи резултатът да бъде покачен на 2:0.

До края на срещата Славия имаше възможности чрез удари на Димитров и Абуд да изравни, но и в двата случая топката не влетя в мрежата. Тихомир Кънев пък можеше да реши всичко в мача в 86-та минута, когато извън наказателното поле не успя да нацели опразнената от Марио Кирев врата.

Така в крайна сметка Локомотив триумфира и записа нов успех под ръководството на Иван Колев.