Ливърпул започна с победа предсезонната си подготовка. Тимът на Кени Далглиш надви трудно Гуанджонг с 4:3 в истински голов трилър. Мачът ще се запомни и като дебют на привлечения от Блекпул шотландски халф Чарли Адам.

Тимът на "червените" контролираше като цяло срещата през повечето времетраене. С две бързи попадения на Поулсен и Н'Гог мърсисайдци дръпнаха с 2:0 в резултата.

точно преди почивката обаче домакините се върнаха в мача - 1:2, след като попадение реализира Стиър.

Този резултат се задържа чак до последните минути на срещата, когато паднаха още цели 4 попадения. Първо младият Коуди реализира попадение за Ливърпул за 3:1. Звездата в атаката Анди Керъл добави още един гол и оформи разгромен резултат.

Играчите на Гуанджонг обаче успяха да направят загубата си малко по-почетна, след като върнаха две попадения чрез Лин и Хонгбо.