Ливърпул продължава с неубедителното си представяне през сезона, като с неимоверни усилия все пак се добра до трите точки, при домакинството си на Уест Бромич Албиън.

Мърсисайдци се наложиха с 2:1, с попадения на Лалана и Хендерсън. Гола за гостите вкара Саидо Бераино, разписал се от бялата точка.

Новата многомилионна покупка на английския гранд Ливърпул - Марио Балотели бе оставен на резервната скамейка в началото на срещата, като мениджърът Роджърс заяви, че това му решение "не бива да учудва никого".

Мястото на Супер Марио в центъра на "червеното" нападение бе заето от Рики Ламбърт, а друга звезда на домакините в нападение - Даниел Стъридж въобще не попадна в групата на отбора, въпреки че бе оповестено, че е възстановен от контузията си.

Гостите заложиха големите си надежди и в този мач на младия талант Саидо Бераино, който бе с три гола в последните няколко мача на тима си.

Двубоят от 7-ия кръг на Висшата лига стартира трудно за домакините, които срещнаха сериозен отпор от съперника си, в опитите си да стигнат до ранен откриващ гол.

Първото попадение в мача бе реализирано едва в последната минута на началната част на двубоя, като Хендерсън асистира на Лалана за 1:0. Това бе и всичко по-запомнящо се от това полувреме.

Малко след началото на вторите 45 минути гостите изненадаха неприятно опонента си, като получиха право да изпълнят единайсетметров наказателен удар, а от бялата точка Бераино не сгреши - 1:1.

Натискът на Ливърпул се засили, но изстрелите на футболистите в червени екипи, сред които и появилия се на терена Марио Балотели, така и не намираха целта.

В 61-ата минута усилията на мърсисайдци все пак бяха възнаградени, като Стърлинг подаде към един от най-дейните на игрището - Джордан Хендерсън, който връчи трите точки на тима си.

Така Ливърпул записа едва 3-ия си успех през сезона и остава в средата на таблицата с класирането, като головата разлика на отбора е показателна и за формата му - 10:10 попадения.

Съставът на Ливърпул: Миноле, Шкъртел, Ловрен, Морено, Манкийо, Джерард, Лалана, Хендерсън, Коутиньо, Стърлинг, Ламбърт