Ливърпул постигна трудна, но ценна победа с 2:1 над Фулъм като гост и се върна, поне временно, на първото място във Висшата лига. Садио Мане и Джеймс Милнър от дузпа бяха точни за "мърсисайдци", докато Райън Бабел се разписа за домакините.

Срещата започна с масиран натиск на гостите. Крайните защитници Александър-Арнолд и Робъртсън бяха много активни и създадоха проблеми за "котиджърс".

"Червените" откриха резултата в 26-ата минута. Мане и Фирмино комбинираха, бразилецът изведе своя съотборник, който заби топката във вратата.

Снимка 412768

Лондончани трудно стигаха до вратата на Алисон. Най-деен в предни позиции бе Райън Бабел, който имаше две възможности през първата част, но не успя да ги оползотвори.

Ливърпул така и не успяваше да вкара втори гол в мача и Фулъм погледа по-смело към вратата на гостите. В 65-ата минута Ангиса отклони топката в мрежата зад Алисон, но бе в положение на засада. Малко по-късно бразилският вратар трябваше да спасява удар на Ангиса.

Снимка 412769

Малко след това Садио Мане удари греда. В 74-ата минута Райън Бабел изравни резултата. Ван Дайк изчакваше Алисон да овладее топката, но вратарят не излезе. Бранителят опита да му я върне с глава, тя рикошира в бразилеца и в Райън Бабел и холандецът се озова сам срещу опразнената врата, като реализира за 1:1.

Ливърпул и Манчестър Сити ще наддават за талант на Бенфика

Английските грандове имат интерес към Феро

"Мърсисайдци" се втурнаха в атака и успяха да стигнат до скъпоценен гол. Серхио Рико не се справи с удар на Салах и задържа Мане в наказателното поле. Джеймс Милнър бе точен от отсъдената дузпа за 1:2.