Ливърпул победи Брайтън в среща от 3-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Анфийлд" завърши с минимален успех за домакините с 1:0.

Автор на единственото попадение в мача беше Мохамед Салах, разписал се след 23 минути игра.

Снимка 356198

Отборът на Юрген Клоп доминираше през цялата среща, но не успя да вкара втори гол и за феновете на тима имаше нервни моменти към края на мача, когато гостите създадоха положения пред Алисон.

Домакините излязоха в днешния мач без контузените Ловрен и Окслейд-Чембърлейн.

Гостуващият тим също имаше кадрови проблеми и то доста повече от домакините. Аут от мача бяха Андоне, Бруно, Изкейердо, както и Дънк. Всички са с травми и не играха днес.

Отборът на Клоп се намира в топ форма и започна сезона с две победи - срещу Уест Хем и Кристъл Палас, докато "чайките" шокираха в миналия кръг Манчестър Юнайтед с 3:2 на свой терен, след като преди това загубиха на старта.

Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 3:2

Специален шок за Юнайтед в Южна Англия, Брайтън нокаутира "червените дяволи" за едно полувреме!

Слаб мач за "червените дяволи"

"Мърсисайдци" са спечелили последните си вече шест мача с този противник във всички турнири.

Брайтън е загубил осем от последните си десет визити на "Анфийлд", като има една единствена победа в тези мачове. Този успех датира от далечната 1982 година, когато Анди Ричи отбеляза победния гол.

След абсолютен превес и преимущество на Ливърпул през преобладаващата част от срещата, в самия й край феновете на домакините потръпнаха на няолко пъти.

В 79-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на домакините, но никой от играчите на Брайтън не успя да насочи топката в мрежата. Малко по-късно Алисон сам си създаде проблеми като неуспешно се опита да финтира състезател на съперника, но в последния момент успя да избие топката.