Отборът на Брайтън поднесе най-голямата изненада във втория кръг на английската Висша лига. Съставът се наложи над гранда Манчестър Юнайтед в битката между двете единайсеторки на "Американ Експрес Къмюнити Стейдиъм".

Домакините спечелиха с 3:2, като четири от всички пет попадения бяха реализирани в рамките на първите 45 минути от сблъсъка.

Гостите бяха фаворити за успеха днес, като Жозе Моуриньо можеше да разчита на всички свои основни играчи.

Снимка 345206

За домакините аут заради травми бяха Адоне, Изкердо, Бруно и Стийл, но заместниците им се представиха на изключително високо ниво.

Доста интересно за отбелязване още преди началото на мача бе това, че "чайките" бяха спечелили последните си две домакинства във Висшата лига срещу този противник.

Снимка 374002

Гостите бяха шокирани днес само в рамките на две игрови минути, като в разстоянието между 25-ата и 27-ата те инкасираха цели две попадения във вратата си.

Първо Мъри се възползва по перфектен начин от пробив и центриране в наказателното поле и с технично докосване откри резултата.

Снимка 374000

Само една атака след това и Дъфи вкара топката в мрежата, след разбъркване в полето на не особено убедителния в този двубой Давид де Хеа.

В 34-ата минута Ромелу Лукаку върна едно попадение за "червените дяволи", вкарвайки с глава за 2:1, но само 9 минути по-късно Грос бе точен от бялата точка, след нарушение на Бейли в наказателното поле на Юнайтед и отсъдена дузпа в полза на Брайтън.

Снимка 374004

Така шокът до почивката бе пълен, като Жозе Моуриньо дори не изчака края на полувремето и се прибра преди всички останали в съблекалнята.

Втората част започна с двама нови футболисти в червени екипи, като Лингард и Рашфорд се появиха на терена. Така и не стана ясна конкретната причина Алексис Санчес да не попадне дори в групата за двубоя.

Юнайтед се втурна в предни позиции, но това оголи сериозно пространствата в средата на терена и отбраната на "червените дяволи". На няколко пъти футболистите на Брайтън можеха да стигнат и до четвърти гол, но късметът не бе на тяхна страна.

Снимка 374003

Фаул срещу Маруан Фелайни в наказателното поле и отбелязана от Пол Погба дузпа за 3:2 в добавеното време на мача не допринесоха за значителна промяна в статуквото и в крайна сметка Манчестър Юнайтед записа поражение в Южна Англия, което поставя редица въпросителни в отбора, още в началото на новата кампания.