Ливърпул излезе на първо място във Висшата лига, след като разби последния Хъдърсфийлд у дома с 5:0. Двубоят бе от 36-ия кръг на Висшата лига. Така "червените" остава да се надяват на грешна стъпка на Манчестър Сити, който към момента е с мач по-малко.

По два гола за успеха на "мърсисайдци" вкараха Садио Мане (23,66) и Мохамед Салах (45+1, 83). Едно попадение добави Наби Кейта (1).

Резултатът бе открит още в 15-ата секунда. Наби Кейта отне топката от Станкович, комбинира със Салах и прати топката покрай Льосл.

Снимка 420509

В 23-ата минута "червените" поведоха с 2:0. Ван Дайк поде атака. Топката стигна до Андрю Робъртстън, който центрира в наказателното поле и Садио Мане с глава удвои.

Салах направи резултата класически точно преди почивката. Египтянинът получи извеждащо подаване от Александър-Арнолд и прехвърли излезлия да го пресрещне вратар на "териерите".

Кардиф отстъпи пред Ливърпул с 0:2

"Професорска" победа за Клоп и компания на гости на Кардиф, мърсисайдци отново на върха в Англия

Вайналдум и Милнър герои за гостите

В 53-ата минута гол на Стъридж беше отменен заради засада. В 66-ата минута Хендерсън центрира към Садио Мане, който реализира красив гол с глава. Това беше общо 24-о попадение във всички турнири през сезона за сенегалеца и той се изравни със Салах.

В 83-ата минута египтянинът отново поведе на своя съотборник. Салах засече отлично центриране на Джордан Хендерсън и оформи крайното 5:0.