Кардиф отстъпи пред госта си Ливърпул в среща от 35-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Битката на "Кардиф Сити Стейдиъм" приключи при резултат 0:2. Автор на първото попадение в мача стана Жоржиньо Вайналдум, разписал се след 57 минути игра.

Снимка 419418

Източник: Twitter

Крайното 0:2 оформи Милнър, с гол от дузпа в края на двубоя.

Кардиф се бори за оцеляването си и това бе среща, в която домакините направиха и невъзможното, за да вземат поне точка. През седмицата съставът спечели безценна победа над Брайтън и уелсците продължават да мечтаят за спасението си.

От друга страна Ливърпул бленува към титлата и всяка частична издънка ще лиши "червените" от това. Манчестър Сити вчера спечели домакинството си на Тотнъм, което направи победата за мърсисайдци днес абсолютно задължителна.

Снимка 419415

Тя стана факт след асистенция на Трент Александър-Арнолд в 57-ата минута и точен завършващ удар на включилия се в предни позиции Вайналдум.

Снимка 419417

Първото полувреме бе по-силно за гостуващия състав, но състезателите на Клоп не желаеха да рискуват прекалено много, за да не допуснат първи попадение.

Второто полувреме, след вкарания от Вайналдум гол, не предложи множество ситуации за реализиране на нови попадения, като двете единайсеторки разчитаха на умелите действия на опитните си бранители.

Снимка 419419

Девет минути преди последния сигнал, след точно изпълнена дузпа, Джеймс Милнър оформи крайното 0:2.

Ливърпул през седмицата разнебити Порто в Шампионската лига и се класира на полуфинал в турнира. "Червените" на Юрген Клоп правят уникален сезон, като са в серия от вече девет поредни победи във всички надпревари.