Ливърпул се съвзе от загубата от Цървена звезда и постигна нова победа във Висшата лига. "Червените" надвиха с 2:0 Фулъм у дома. Головете бяха дело на Мохамед Салах (41) и Джердан Шакири (52).

Успехът изведе "мърсисайдци" на върха във временното класиране с 30 точки. "Котиджърс" са последни с едва 5 пункта.

Ливърпул можеше да излезе напред в резултата още в 3-ата минута, когато удар на Мане мина покрай вратата. Три минути след това Салах излезе очи в очи с Рико, но стреля в крака му.

В 24-ата минута Фулъм можеше да поведе с първата си атака в мача. Митрович отклони с глава след изпълнение на аут. Топката стигна до Сесеньон, който остави Гомес далеч зад себе си, след което стреля веднага, но встрани от вратата.

Снимка 388797

В 29-ата минута Алисон изби удар на Шурле, а Ван Дайк попречи на Митрович да направи добавка.

Фулъм стигна до попадение в 41-вата минута, след като Митрович засече с глава центриране отдясно. Голът обаче бе отменен заради спорна засада на сърбина.

Докато играчите на "котиджърс" протестираха, Алисон вкара топката в игра с подаване към Робъртсън. евият бек отправи много добър извеждащ пас към Салах, който използва скоростта и излезе сам срещу Рико, стреля и поведе с 1:0.

В 52-ата минута Шакири засече центриране на Робъртсън и покачи на 2:0.

Официално: Ливърпул не се продава

Говорител на клуба отрече спекулациите

Десет минути по-късно бранителят бе близо до това да се разпише, но Рико успя да избие удара му.

До края на срещата "червените" контролираха срещата и стигнаха до пореден успех във Висшата лига.