Садио Мане се превърна в "жокерът" за Ливърпул при победа с 2:1 над Астън Вила, воден от бившия капитан на "червените" Стивън Джерард, за да остане в надпреварата за титлата. С успеха Мърсисайдци се изравниха с лидера Манчестър Сити, който обаче имат мач по-малко.

Срещата на "Вила Парк" започна яростно - Дъглас Луиз изведе домакините напред още в 3-та минута, а само три по-късно Жоел Матип изравни след рабъркване пред вратата на Вила.

Юрген Клоп: Твърде много се говори за трансфера на Ерлинг Халанд

Привличането му в Сити ще докара пазара на съвсем различно ниво, споделя специалистът

Ключовият момент в двубоя се случи в 65-ата минута на срещата, когато Садио Мане отбеляза 15-ия си гол във Висшата лига този сезон и донесе три точки за тима на Юрген Клоп.

Утре вечер Манчестър Сити гостува на Уулвърхемптън и ще има възможност отново да се откъсне на 3 точки пред своя конкурент.