Кризата в Ливърпул продължава в пълна сила. Шампионите загубиха с 0:1 у дома от Бърнли в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Това бе пети пореден мач без победа за "червените" във Висшата лига, а освен това четвърти без отбелязан гол.

Едиственото попадение на "Анфийлд" тази вечер вкара Ашли Барнс от дузпа в 82-ата минута. Това е първо поражение за тима у дома от 370 дни.

Така Ливърпул остава с 34 точки на 4-о място. Бърнли е 16-и с 19 точки.

Домакините започнаха по-активно мача, но в 13-ата минута Алисон трябваше да се намесва след удар на Барнс. В 21-ата минута шут на Шакири мина покрай дясната греда.

В 29-ата минута Ориги проби през центъра и нанесе удар от дузпата, който Ник Поуп успя да отрази.

Седем минути по-късно Брейди можеше да открие резултата, но Алисон демонстрира класа и спаси. В 44-ата минута Ориги сам си създаде положение за гол, но от няколко метра стреля в гредата.

В 51-ата минута Александър-Арнолд стигна до една избита топката и отправи силен удар, който бе спасен от Поуп.

Снимка 515005

След час игра влезлият като резерва Салах получи топката в наказателното поле и потърси десния ъгъл, но отново стражът на гостите успя да избие в корнер. В 71-ата минута Дуайт Макнийл проби по левия фланг и центрира, където на близката греда Йохан Гудмунсон стреля, но покрай десния страничен стълб.

В 82-ата минута Бърнли получи дузпа. Алисон фаулира Ашли Барнс. Зад топката застана потърпевшият, който откри резултата.

Ливърпул се хвърли да изравнява резултата, но Фирмино пропусна от изгодна позиция.