Юрген Клоп беше бесен на рефера Пол Тиърни след равенство 2:2 с Тотнъм в неделя след две спорни решения и червен картон, даден на Анди Робъртсън, заявявайки, че само той има проблеми.

Специалистът смята, че Хари Кейн избегна червен картон през първото полувреме заради брутален старт над Андрю Робъртсън, а по-късно през второто полувреме Робъртсън, който имаше гол и асистенция, получи червен картон за също толкова брутален старт.

Във видео след мача, Клоп казва на Тиърни, че "никога не е играл футбол" и че съдиите имат проблеми с него. В английския футбол критиките към съдиите се приемат много сериозно, така че има голям шанс Клоп да бъде глобен за този разговор.

В свое изказване след мача, Клоп също се оплака, че Диого Жота не е получил дузпа, когато е бил фаулиран.

Тотнъм - Ливърпул 2:2 във Висшата лига

Футболен спектакъл в Лондон - Тотнъм и Ливърпул не се победиха след много пропуски

Домакините могат да съжаляват

"На много очевидни неща, които бяха важни в този мач, но някои от тези въпроси трябва да бъдат зададен към господин Тиърни. Разбира се, че Хари Кейн трябваше да бъде изгонен. После изгониха Робъртсън. Но нарушението на Кейн със сигурност бе за червен картон, без дискусия. Имаме ВАР, а той отиде да гледа ситуацията с Робъртсън. Защо не го направи това с Кейн.

При ситуацията с дузпата и Диого Жота съдията ми обясни, че Диого е спрял движението си, търсейки нарушение. Ако искаш да стрелятш, ти трябва да спреш за момент, защото не можеш да тичаш и стреляш в един и същ момент. Винаги помага, ако си играл футбол в миналото. Като гледаме ситуацията, къде спира той? Не ги разбирам".

"Равенството е окей. Не сме луди да си мислим, че не можем да завършим наравно с Тотнъм, но имаше много решаващи ситуации. Не знам какъв му е проблемът с мен, честно. Нямам идея. Може би в началото бях по-емоционален, но смятам, че има някаква граница, в която това е позволено. Той дойде и ми показа жълт картон за реакция, но предпочитам да беше взел правилното решение на терена", каза Клоп.