Нападателят Дарвин Нунес вкара четири гола при победата на Ливърпул с 5:0 срещу РБ Лайпциг в контролна среща на "Ред Бул Арена".

Мохамед Салах изведе англичаните напред в резултата след едва осем минути игра, а Нунес се появи като резерва след почивката и довърши германците. Новото попълнение на Ливърпул, привлечен за 75 милиона евро това лято, се разписа от дузпа в 48-та минута, след което вкара и от далечно разстояние. Уругваецът завърши хеттрика си след центриране на Харви Елиът и вкара за четвърти път след контраатака.

Върджил ван Дайк заля с похвали нов в Ливърпул

Дарвин Нунес е много талантлив нападател, коментира бранителят

"Радваме се за него, беше ни нужен такъв играч. Той притежава прекрасен завършващ удар, скорост и физика. Дарвин ще бъде много труден за опазване", каза защитникът на "червените" Жоел Матип.

През следващата седмица Ливърпул ще тренира в Австрия. "Червените" започват новия сезон в Англия с гостуване на Фулъм на 6 август.