Унгария поднесе голямата сензация в Лигата на нациите, след като победи Германия с 1:0 като гост и оглави еднолично група 3 на водещата дивизия, докато Англия претърпя голямо унижение и след загуба с 0:1 срещу Италия изпадна във второто ниво.

Унгарците поведоха в 18-ата минута с брилянтен гол на Адам Салай. Доминик Собослай центрира ниско от ъглов удар в 23-та минута и 34-годишният нападател на Базел засече топката с пета на близка греда, изпращайки я в далечния ъгъл за 1:0.

Германците нямаха дълго време чисто положение, а в 53-та минута попадение на Тимо Вернер бе отменено заради засада. Мартин Адам пък пропиля може би най-чистото положение за унгарците, след като негов удар в ъгъла от близко разстояние бе отразен от Марк Андре тер Щеген.

С тази победа отборът на Унгария е на първото място с актив от 10 точки и две повече от отбора на Италия, който гостува в Будапеща на 26 септември в директен мач за първата позиция. Европейските шампиони надвиха Англия с 1:0 като домакини, като точен за крайния успех бе Джакомо Распадори в 68-та минута.

Така отборът на Гарет Саутгейт остана последен с едва две точки и четири по-малко от Германия.

Англичаните ще бъдат заменени в Лига "А" от водения от Ивайло Петев отбор на Босна и Херцеговина, който надви с 1:0 директния си съперник в група 3 Черна гора. Единствения гол падна в добавеното време на първата част, когато точен бе Ермедин Демирович.

Италия победи Англия с 1:0