Националният тим на САЩ по футбол спечели за трети пореден път Лигата на нациите на КОНКАКАФ, като в неделя се наложи над Мексико с 2:0 на финала в Далас, предаде АФП.

Халфът Тайлър Адамс откри резултата за американците в самия край на първото полувреме, а Джовани Рейна увеличи преднината в 63-ата минута.

Мексиканците бяха близо до това да се върнат в мача, след като получиха право да изпълнят дузпа в 73-ата минута, но тя бе отменена в последствие, след като ситуацията бе преразгледана със системата за видео асистенция на съдиите (ВАР).

Мачът бе прекратяван няколко пъти в самия му край заради хомофобски обиди към играчите, които се чуваха от трибуните.

"Никога не можем да се уморим да печелим трофеи за родината си. Никога не смятаме нещо за дадено", коментира след мача Джо Рейна.

САЩ, който е домакин на Копа Америка през това лято, вече спечели последните две издания на Лигата на нациите през 2021 и 2023, като на финала побеждаваше съответно Мексико и Канада.