Скандинавските отбори продължиха доминацията си над балканските такива през тази вечер в Лига на нациите. След успеха на Швеция над Словения в група 4, другите присъстващи в нея - Сърбия и Норвегия, изиграха здрав мач в Белград, завършил с минимален триумф за гостите - 0:1.

Селекционерът Драган Стойкович бе заложил на футболистите, които класираха западните ни съседи за Мондиал 2022, но всички те нямаха алтернатива за норвежката звезда Ерлинг Халанд.

Многомилионната звезда на Манчестър Сити се разписа в 26-ата минута. Тогава той получи перфектно центриране от Педерсен и отблизо не остави шанс на Милинкович-Савия.

След почивката сърбите натиснаха сериозно, но Ояр Нийланд направи няколко решителни спасявания. В 76-ата минута Рачковски от Полша първоначално отсъди дузпа за балканците, но по подобие на мача между България и Северна Македония, тя беше отменена.

Словения - Швеция 0:2 в Лига на нациите